Napisz list do kolegi lub koleżanki , w którym wyjaśnisz czy Zenek Wójcik zasługuje na miano bohatera. Pamiętaj o zasadach redagowania wypowiedzi.

To jest zadanie ;) To ma być tak ok. 2 strony zeszytu .

z góry dziękuje i pozdrawiam

P.S To jest zadanie dotyczące książki pt. "Ten Obcy" :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-24T23:25:23+01:00
Droga Moniko
Ostatnio czytałam książkę "Ten Obcy"
16-letni Zenek Wójcik tytułowy bohater ksziążki ,,Ten obcy" to nieszczęśliwy nastolatek, któremu zmarła matka. Uciekł z domu, gdyż jego ojciec był alkoholikiem i wcale o niego nie dbał. Bardzo pragnął odnależć wujka Antoniego, ponieważ bardzo go kochał i myślał że on nim się zaopiekuje.
Zenek został przedstawiony przez autorke jako wysoki i szczupły chłopak. Gdy czwórka przyjaciół znalazła go na wyspie jego poniszczona wiatrówka, drehliwe spodnie, krtóre były zmięte i pociemniałe od wilgoci były dla nich znakiem, że chłopak odbył długą wędrówkę. Jego ciemne włosy były pozbawione połysku. A twarz, szyja i ręce szare od brudu. Policzki miał wklęsłe.
Był bardzo nieufny do nowych znajomych, dopiero po bliższym poznaniu wyznał im prawdę i zaczął im wierzyć. Swoją odwagę ukazał ratując dziecko bez chwili zawahania. Otrzymał pochwałę od doktora zalewskiego za brdzo dobre zachowanie przy operacji. Choć inni o tym nie wiedzieli od samego początku chłopak Pestkę, Ulę, Mariana i Julka, a następnie wyznał Uli miłość. Jednym słowek potraił kochać innychludzi. Dzięki bardzo szrokiej wiedzy o budowaniu szałasów, zachowaniu ptaków, psów Zenek pomagał przyjacielom. Był bardzo wrażliwy na wyrażane o nim poglądy. Chłopak był uczciwy dopiero głódzmusił go do kradzieży pieniędzy.
Moim zdaniem Zenek jest dardzo pozytywnym boharetem. Mnie zachwycił swojąsamodzielnością, podejmowaniem własnych decyzji i dużą odagą. Wiem, że ja bym tak nie umiała.


Moim zdaniem Zenek jest bohaterem, uratował dziecko w koszyku oraz nauczył Pestkę,Ulę,Julka i Mariana odpowiedzialności