Odpowiedzi

2010-02-24T20:52:58+01:00
Slownik ortograficzny pomaga nam w pisaniu roznego rodzaju wyrazu wypracowowanie mozna dobrze napisac bezblednie slownik wyrazow obcych jak mamy jakis problem z jakims obcymi wyrazami poprawnej polszczyzny pomaga nam wymowic poprwnie roznego rodzaju wyrazy
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-24T21:10:04+01:00
Słownik Języka Polskiego - to tam jest co to jest , np. części mowy, co to jest, np. uosobienie itp.

słownik ortograficzny- tam jest, np. prze jakie "u" się co pisze czy przez jakie "ż" się co pisze czy, np. "nie mam" się pisze razem czy oddzielnie itp.

słownik wyrazów bliskoznacznych - to jest taki słownik gdzie możesz znaleźć czym można zastąpić słowo , np. żeby się nie powtarzało, np. Tomek to możesz to zastąpić wyrazem chłopiec itp.

słownik frazeologiczy - tam znajdziesz frazeologizmy i co one oznaczają, np. chodzić z głową w chmurach - być zamyślonym itp.

słownik poprawnej polszczyzny - słownik zawiera zwięzłe i proste objanienia problemów językowych; oznaczenia częstych błędów językowych oraz form potocznych; informacje na temat wymowy, odmiany, tworzenia wyrazów i ich użycia w zdaniach; odpowiedzi na pojawiajce się często pytania z zakresu pisowni i odmiany wyrazów itp.

słownik wyrazów obcych - Słownik wyszukuje hasła zawierające dane słowo we wszystkich formach odmiany. Jeśli w pierwszą ramkę wpiszemy np. słowo anioł, to otrzymamy listę aniołów: archanioł, cherubin, serafin, a także inne słowa, których znaczenie związane jest z aniołami, np. angelologia

LICZE NA NAJ
1 2 1