Napisz po polsku z przetłumeczeniem na angielski swój najgorszy dzień w życiu
( w tym opowiadaniu musi być , podany swój wiek kiedy to się stało, co czułeś,oraz co się stało )


proszę szybko na polski z przetłumeczeniem na angielski i bez żadnych translatorów ;/

2

Odpowiedzi

2010-02-25T20:36:19+01:00
When I was 9 I had the worst day in my live. I hate this day. My mum and dad took me to cinema to some film. I don't remeber name of this film but surerly it was a love film. After cinema we went to pizzeria. We bought pizza. It was the most ugly pizza in my life.
When we came back to home my friend called to me. She invited me to her house. She said me that my friend Marci is in her home. So I dressed jacket and went to her house. They waited for me near door. Marcin attacted me. Asia hit me in head and I fainted. When I waked up Marcin and Asia were coming to me. And they raped me.
When police tried found them, they was very far. This was my the worst day in my live...

Coś w tym stylu może być? (daj najlepsze)
2010-02-25T20:39:40+01:00
Cześć!
Mam 13 lat moją najgorszym wydarzeniem było gdy kiedyś wpadłam do jeziora czułam że już nic mnie nie uratuje. Ale pewien pan mnie uratował , podziękowałam mu za to i na szczęście wszystko dobrze się skończyło.


Hello! I have 13 years my it was the worst event when at one time I dropped in to the lake I felt that nothing would already rescue me. But certain you rescued me, I thanked him by it and fortunately everything turned out well.