Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T21:24:51+01:00
Podmiot liryczny to człowiek wierzący, który bezgranicznie ufa Bogu.
Adresatem jego wypowiedzi są inni ludzie których wiara jest słaba, którzy wątpią, boją sie zaufac Bogu lub w ogóle go nie znają.
Utwór jest wierszem ciągłym bez podziału na strofy, jest jedenastozgłoskowcem, rymowany o układzie parzystym, zawiera środki stylistyczne.
Podmiot liryczny zapewnia ze ci którzy prawdziwie ufają Bogu zawierzają mu siebie nie bedą zawiedzeni i znajdą w nim najlepszego obrońcę, opiekuna. Kreuje obraz Boga który w tym wierszu jest: opiekuńczy, życzliwy, troskliwy,kochający człowieka, dobroduszny, śpieszy z pomocą, daje poczucie bezpieczenstwa, wysluchuje modlitw, zawsze obecny, strzegący od zła, pozwala w zdrowiu doczekać starości, potęzny wielki.
w tym psalmie podmiot liryczny wielbi Boga, sławi jego dobroć, wszechmoc czyli apoteozuje Go, gloryfikuje, wysławia, wychwala. Jest to psalm pochwalny.

to jest cała interpretacja, niedawno miałam to na lekcji ;)
29 4 29
2010-02-24T21:26:49+01:00
PSZEPISUJE CI Z ZESZYTU Z LECKJI!!


Tekst Psalmu 91 zawiera słowa postaci mówiącej i biblijną wypowiedź Boga. Niesie ze sobą następujące przesłanie:ludzie którzy ufają Bogu i są wobec niego szczerzy zostaną otoczeni opieką Pana, nie będą musieli niczego się już bać, gdyż zawsze towarzyszyć im będzie boska obecność i ochrona.
19 3 19