Odpowiedzi

2010-02-24T21:35:57+01:00
Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Mam nadzieję że otrzymam tytuł najlepszej odpowiedzi
2010-02-24T21:39:25+01:00
Ojcze nasz jedyny daj nam tego czego pragnie dusza ma. Ojce nasz kochamy cie za twoją dobroć i łaskę dla nas i całego świata
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T21:40:56+01:00
Panie Boże,
Ty stworzyłeś ten piękny świat.
Ty każdego dnia stawiasz na mej drodze ludzi, którzy są mi przychylni.
Ty każdego dnia strzeżesz mnie i prowadzisz.
Każda chwila życia może być piękna i niezapomniana dzięki Tobie.
Widzę Cię każdego dnia: w blasku słońca, w uśmiechach przyjaciół, w ramionach rodziców.
Słyszę Cię w śpiewie ptaków i w kazdej nutce muzyki, która mnie zachwyca.
Czuję Cię w zapachu traw, deszczu, kwiatów.
Jesteś wszechobecny, jesteś wszędzie tam, gdzie otacza mnie dobro, ale też wszędzie tam, gdzie jesteś potrzebny, by podnieść mnie z cierpienia.
W Tobie jest światło, w Tobie jest moc, w Tobie jest nadzieja.
Nie ma słów, które mogłyby Ci się za to wszystko odwdzięczyć.
Przyjmij więc ode mnie to jedno, proste, ale w pełni szczere: dziękuję.