Odpowiedzi

2010-02-25T10:19:42+01:00
Rzym. 753 r.p.n.e
Drogi Soflaszu !
Na początku listu gorąco Cię pozdrawiam.Mam nadzieję ,że ty i Twoja rodzina jesteście zdrowi.
Obecnie mieszkam w Rzymie.Mam małe mieszkanko nad rzeką Tygrys.Są to obfite tereny , więc niczego mi nie brakuje.
Niestety nie mam żony.Jednakże szukam jej cały czas i mam nadzieję , że ją w końcu znajdę.Każdy mój dzień jest podobny do innych.Wstaje rano i idę do pracy . Jestem sprzedawcą ryb i owoców na targu. Po pracy wracam do mojego mieszkania.Jak już wspominałem , jest ono małe , ale na razie nie trzeba mi większego.Mam tam salon , kuchnię , łazienkę oraz sypialnie. Wkoło mojego mieszkania mam ogród z licznymi warzywami i drzewami owocowymi.Często chodzę łowić ryby.Wieczorami często spaceruję po okolicach mojego domu.Jest to zadbane państwo.Dwa razy byłem w Koloseum.Zwiedziłem także Partenon.
Muszę już kończyć list , ponieważ przyjechała do mnie rodzina.
Pozdrawiam.
Amis

PS Mam nadzieję , że odwiedzisz mnie kiedyś . Wtedy pokaże ci to wspaniałe miasto , jakim jest Rzym.
3 5 3
2010-02-25T10:24:53+01:00
Droga Marto !


Na wstępie mojego listu serdecznie i gorąco Cię pozdrawiam. Właśnie postanowiłam zamieszkać w Rzymie. Jest on przecudny, położony na półwyspie Apenińskim w południowej Europie.Oblewają go aż trzy morza od wschodu morze Adriatyckie, od zachodu morze Tyrreńskie, a od południa morze Jońskie. Zapewne wiesz, że został on założony w 753 r. p. n. e. przez Romulusa.
Pierwszego dnia Rzym mnie oczarował. Zwiedzaliśmy słynny Forum Romanum, najstarszy plac reprezentacyjny Rzymu. Pełnił on rolę placu handlowego, a następnie stał się placem o znaczeniu kulturowym i politycznym. Na Forum Romanum wybudowano: Świątynie Westy, Świątynia Saturna i Janusa, Łuk Tytusa, Łuk Konstantyna i mównicę Rosta. Na Forum panował zazwyczaj duży ruch. Obecnie można spotkać tam tłumy wycieczkowiczów. Duże wrażenie zrobił na mnie Panteon- Świątynia wszystkich bogów, jedna z najwspanialszych budowli Rzymu. Jest to okrągła budowla, tzw. Rotunda przykryta olbrzymią kopułą w kształcie półkuli o średnicy 44m. W jej wierzchołku znajduje się okrągły otwór przez który wpada światło, oświetlając wspaniałe wnętrze , kolumny, rzeźby i liczne złocenia i lśniące marmury. Z zewnątrz do rotundy dobudowany jest portyk, czyli ozdobny przedsionek z wejściem przypominającym front świątyni greckiej.
Godny uwagi był również Koloseum- amfiteatr, gdzie kiedyś gromadzili się ludzie, aby obejrzeć krwawe walki gladiatorów. Miał on cztery kondygnacje, w ścianach zewnętrznych znajdowało się 80 wejść zezwalające na szybkie sześcio minutowe opróżnienie widowni. Mógł on pomieścić ok. 50 tysięcy miejsc siedzących. Pod areną wybudowano system podziemnych korytarzy, gdzie umieszczono zwierzęta, niewolników i garderoby.W Rzymie znajduje się wiele łuków triumfalnych godnych uwagi : Łuk Tytusa, Janusa, Septymiusza Sewera. Najsłynniejszym łukiem był Łuk Konstantyna. Wieczorami chodziłam na długie spacery wąskimi uliczkami Rzymu. Były one zatłoczone i bardzo gwarne.
Do listu dołączyłam Ci parę ciekawych fotografii.

Całuski Paula.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T13:17:24+01:00
` Drogi przyjacielu.


Piszę do Ciebie ten list ponieważ bardzo pragnę Ci opowiedzieć o moim mieście. Rzymie.
Jest tu przecudnie- moim zdaniem.Kiedy budzę się rano jest chłodno i słychać już wrzaski dzieci biegających po ulicy. NIekiedy dochodzi tu też gwar pochodzący z agory. Wstaję i po pożywnym śniadaniu udaję się na "rynek" JEst tam pełno ludzi i straganów.Czasem uda mi się coś kupić po niższej cenie. Kiedy wracam czeka na mnie żona z obiadem, który spożywamy na powietrzu. Mój dom jest niewielki z wieloma otworami aby światło i powietrze mogły dochodzić tam w upalne dni.
Drzwi są tylko jedne zewnętrzne które pozostawił jeszcze poprzedni mieszkaniec tego budynkuu.
Mam ogród, wktórym znajduję się wiele róznego rodzaju roślin.
Na koniec mego listu chciałbym Cię serdecznie do mnie zaprosić, abyś sam zobaczył jak mieszkam.


Twój przyjaciel (np.)
Juliusz


Poproszę naj ;))
3 5 3