Odpowiedzi

2010-02-25T12:42:41+01:00
Panie Marszałku
Wysoka Izbo
Znana jest tu wszystkim sytuacja w jakiej obecnie znajduje się nasza Ojczyzna. Wielu zapewnie powie, że Ojczyzna ma się dobrze. Ale więcej jest takich osób które niewątpliwie widzą czas w którym nasz Kraj popada w niewolę własnych błędów i tych błędów się nie naprawia. Uważam że Polska obecnie potrzebuje wielkich przemian i to takich jakie były w osiemnastym wieku.
Tamten czas i smutne karty naszej historii, nauczyły Polaków większej dbałości o zachowanie tożsamości narodowej i niechęć do obcej ingerencji w naszą kulturę i język .
Dzisiaj nie mówi się już o tym co zrobić żeby, żyło się lepiej wszystkim bez wyjątku, jak to było podczas słynnych obiadów czwartkowych, gdzie w atmosferze salonu literackiego dyskutowano o najważniejszych sprawach nauki, sztuki, kultury, literatury i kwestiach politycznych. Dzisiaj tylko słyszymy o aferach i jeszcze raz aferach.
Ale jedna bardzo ważna rzecz dzieli nas od tamtej historii. Wtedy Polacy żyli w okrojonej i zaborczej Polsce. Dziś mamy wolną Ojczyznę. Proszę więc, aby okres Oświecenia osiemnastowiecznej Polski powielił się w obecnym czasie. Zróbmy wszystko aby Konstytucja 3-go Maja była konstytucją dla wszystkich Polaków. I żeby więcej nie mówiono że tam Ojczyzna gdzie chleb.

3 4 3