Odpowiedzi

2010-02-25T14:12:46+01:00
Jest to bardzo ważne, gdyż w świecie w, którym zyjemy jest wiele niebezpieczeńst czychających na mlodych ludzi, a mianowicie: alkohol. narkotyki, papierosy. Często młodzi decydują sie na prubowanie tych używek ze wzg na presję środowiska, mimo że sami tego nie chcą robią to bo jest im głupio odmówić. Jednak jest to bardzo ważne aby w odpowiednim momencie powiedziec NIE.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T14:14:28+01:00
Młodzi ludzie w grupie znajomych, rówieśników są inni, niż w samotności czy z rodziną. Za wszelką cenę chcą się wykazać, często robiąc różne głupie rzeczy. Chcą zaimponować znajomym i nie umieją im odmawiać, gdy ci rzucają im wyzwania, nawet jeśli są one niebezpieczne. Młodzi ludzie powinni nauczyć się mówić "nie", gdy czują, że nie chcą wykonać jakiejś czynności narzucanej im przez grupkę " przyjaciół". Powinni nauczyć się odmawiać czyli sztuki bycia asertywnym. Uniknęliby dzięki temu wielu niedobrych sytuacji, nie musieliby narażać życia czy zdrowia. Jest to ważna umiejętność, bardzo potrzebna młodym ludziom, którym tak bardzo zależy na opinii rówieśników, że nie potrafią im odmówić np. spożywania narkotyków czy alkoholu. Dzięki umiejętności mówienia " nie" unikną wielu niekorzystnych sytuacji np. właśnie używek.
2010-02-25T14:16:12+01:00
To bardzo ważne ,by młodzież potrafiła powiedzieć nie,zwłaszcza w grupie swoich rówiesników.Dzięki temu mogą więcej zyskać niż stracić.Nie należy ulegać presji otoczenia,i nie dawać się wciągać w sytuacje,z których bardzo często bez pomocy osób doświadczonych,nie będziemy potrafili z niej wyjść.Do takich sytuacji napewno należy picie alkoholu,palenie papierosów,czy też używanie różnego rodzaju używek.Poprzez wszelkiego typu używki niszczymy nasze zdrowie,zmniejsza się nasza odporność na choroby,gorzej się uczymy.