Odpowiedzi

2010-02-25T14:16:31+01:00
Nauka w szkole jest nam bardzo potrzebna,bo jedynie tam nabywamy bardzo dużo wiedzy z każdej dziedziny.Przygotowuje to nas do dalszego życia.Dzięki temu,że nabywamy wiedzę możemy wypowiedzieć się w różnych kwestiach."Gimnastykujemy" w ten sposób nasz mózg,szare komórki nie zanikają.Możemy wykazać się naszą wiedzą biorąc udział w różnych konkursach.Osoba,która się uczy ma z tego satysfakcję.Chodzenie do szkoły jest naszym obowiązkiem lecz nie mamy z tego powodu być źli lecz powinniśmy się cieszyć,że możemy zrobić coś wartościowego w życiu.

Proszę o najlepszą odpowiedź :)
2010-02-25T14:27:54+01:00
na podstawie rozprawki , ale można to przekształcić:
Młodym ludziom nie chce się uczyć. Przyczyną tego stanu może być zbyt mała motywacja,bądź nieuświadomienie sobie korzyści wynikających z posiadania wiedzy.W tej pracy postaram się udowodnić,że warto się uczyć.
Po pierwsze , zdobywając wiedzę, otwieramy przed sobą wiele możliwości edukacyjnych. Uczeń zdolny lub pracowity może wybierać z pośród wielu szkół. Ma więc komfort psychiczny. Decyduje się na placówkę oświatową. Kierując się kryteriami sobie bliskimi: przyszły zawód,odległość od domu,zainteresowania. Niewątpliwie jest to argument potwierdzający tezę, że warto się uczyć.
Po drugie, powinniśmy zdobywać wiedzę dla własnej satysfakcji. Dobrze jest rozumieć świat i zjawiska w nim zachodzące.Wykształcony człowiek potrafi weryfikować informacje.Wiec, co prawdą , a co kłamstwem. Oglądając filmy,np. 2012, czy "pojutrze" wykorzystujemy swoją wiedzę, by stwierdzić, gdzie są granice fikcji reżysera i scenarzysty. To najbardziej przekonujący argument.

za to dostałam 6,więc chyba nie jest źle. Mam nadzieję, że pomogłem . ; )