Tekst do zadania.

" Mali ratownicy "
1. Telefon

Pewnie myślicie, że tylko dorośli mogą kogoś uratować? Wcale nie! Moja koleżanka, Ania, kiedy miała trzy ;ata, uratowała życie swojej mamie. To było tak: mama dostała ataku serca, a Ania pamiętała tylko jeden numer telefonu - numer babci. Zadzwoniła, ale babci nie było w domu. Wtedy Ania nakręciła pierwszy lepszy numer i dodzwoniła się do zupełnie nieznanej kobiety.
- Proszę Pani! - powiedziała. - Niech nam pani pomoże! Moja mama jest bardzo chora, leży na podłodze i nie rusza się!
- Powiedz szybko, gdzie mieszkasz! - zawołała pani.
Ania podaje jej adres. Po chwili przyjechał karetka i mama została uratowana. Kiedy usłyszałem tę historię, zacząłem się zastanawiać, co bzm zrobił, gdybym był na miejscu Ani? Na wszelki wypadek od razu wziąłem kartkę i czerwonym flamastrem i przepisałem z książki telefonicznej numer pogotowia: 999. Kartkę powiesiłem nad telefonem. A potem pomyślałem:
" Dobrze, że mam w domu telefon. Niektórzy nie mają telefonu. I co wtedy?" [...]

Pytanie: W jaki sposób mała Ania uratowała swoją mamę?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T14:30:59+01:00
Ania mimo tego że nie znała numeru telefonu alarmowego, zawalczyła o życie mamy i zadzwoniła do zupełnie nieznanej jej osoby dorosłej, która jest w stanie zadzwonić po pomoc. Była dzielna, odpowiedzialna, rozsądna i myślała dość logicznie. Ta sprytna i cwana dziewczynka jest niewątpliwie bohaterką.
1 2 1
2010-02-25T14:31:04+01:00
Ania uratowała życie swojej mamie ponieważ zadzwoniła do pewnej kobiety a ta kobieta zadzwoniła na pogotowie i dzieki temu jej mama przerzyła
2010-02-25T14:31:34+01:00
Mała Ania uratowała mamę swoją dzwoniąc do obcej jej kobiety podając adres zamieszkania ;) dobrze ze nauczyła się swojego adresu ;)