To zadanie jest dla troszke mniejszych ludzi w (wieku 12-13lat0 ale te strasi tez moga mi pomoc.jak ktos pochodzi z brzegu dolnego i chodzi to 6 klasy. to bedzie wiedział o co chodzi.napisz sprawozdanie z rekolekcji.


dam naj. ale prosze o pomoc

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T15:40:35+01:00
Nasze szkolne rekolekcje trwały od 22 do 24 marca, odbyły się pod hasłem „Jezus drogą, prawdą i życiem”. PRZYBLIŻYĆ nam prawdę o Jezusie próbował ksiądz Tadeusz Piwowarski…
Rozważania były codziennie inne.
Pierwszego dnia mówił o Jezusie, który jest Prawdą, drugiego o Jezusie, który jest Drogą, a trzeciego o Jezusie który jest Życiem.
Ksiądz Tadeusz mówił o tym aby uwierzyć w Jezusa, w Jego siłę miłosierdzia i przebaczenia, a będzie to początek przemiany w życiu człowieka. Jezus Chrystus, który sam o sobie powiedział: \"Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem\" (J 14,6) został ukrzyżowany bo głosił Prawdę, bo sam był Prawdą. \"Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo Prawdzie\". (J 18,37).
W naszych zakłamanych czasach chyba najbardziej brakuje nam właśnie Prawdy. A Prawda świeci jasnym światłem i jest do odkrycia, do poznania, a nie do głosowania i ustanawiania. Tylko, że jednym z podstawowych warunków poznania Prawdy jest pokora. A z tym jest już znacznie gorzej w naszych pysznych czasach.
Kiedy x Tadeusz mówił o Jezusie jako o drodze, zrozumiałem, że Droga prowadzi do celu i, jeśli nią kroczymy, możemy być pewni, że dotrzemy tam, gdzie chcemy dotrzeć. Droga pełna jest drogowskazów, które informują nas o celu podróży, ilości kilometrów, kierunku itp.