Odpowiedzi

2010-02-25T15:57:40+01:00
Planeta bankiera była planetą egoistyczna, to znaczy że mieszkający na tej planecie bankier był samolubny, twierdził że jest człowiekiem odpowiedzialnym za wszystko, że poważnie podchodzi do życia,a był zwykłym człowiekiem egoistycznym to znaczy pragnął mieć jak najwięcej ciągle obliczał swój majątek zupełnie bezsensownie dla niego liczył sie tylko jego i wyłącznie jego dobytek.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T16:04:57+01:00
Planeta Bankiera.W chwili przybycia Małego księcia bankier był tak zajęty że nawet nie podniósł głowy. Uważał się za człowieka poważnego który nie ma czasu na marzenia. Ciągle tylko liczył i liczył swoje gwiazdy,nie miał ochoty nawet na zawarcie nowych znajomości,gdy ktoś pojawił się na jego planecie bankier chciał jak najszybciej się go pozbyć bo przeszkadzało mu to w zarządzaniu,liczeniu i przeliczaniu. Odbiło się to również na jego zdrowiu, mianowicie nabawił się reumatyzmu ponieważ nie uprawiał gimnastyki.
Moim zdaniem planeta bankiera jest bardzo ciekawą planetą którą warto odwiedzić.Na jej podstawie możemy wywnioskować wiele rzeczy związanych z naszym życiem.Chodzi o to aby zastanowić się czy warto skupiać się tylko na sobie i na bogactwie?? Czy jakieś gwiazdy są warte naszej samotności??
Bankier nie miał czasu na marzenia a przecież to one nadają życiu barw..