Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T09:44:01+01:00

Rumba - ludowy taniec kubański w takcie 4/4, narodził się wraz z
przybyciem na wyspę pierwszych afrykańskich niewolników. Jest powolny i tańczy się go niemal w jednym miejscu. Murzyni dźwigając na głowie różne ciężary, mogli jedynie wyginać biodra, co stało się charakterystyczną cechą tańca. Rumba jest bardzo widowiskowa, tańczą ją solistki, grupy dziewcząt lub pary mieszane. Dzięki londyńskiemu nauczycielowi Pierre Laffite'owi taniec ten zdobył rozgłos jako tzw. rumba kubańska.
Samba - ludowy taniec brazylijski utrzymywany w takcie parzystym 4/4 lub 2/4 i szybkim tempie; w odróżnieniu od rumby wymaga dużej przestrzeni tanecznej. Ruch taneczny samby charakteryzuje cię ciągłym zginaniem i prostowaniem kolan, co nadaje mu sprężystości. Brazylijska samba to taniec o bardzo dużej popularności.
Bolero - to hiszpański taniec ludowy. Do dziś tańczony w Kastylii i Andaluzji. Śpiewającemu tancerzowi wybijają rytm gitary i kastaniety , melodię przeważnie gra flet. Za twórcę bolera uchodzi tancerz S. Zerezo. Początkowo taniec ten wykonywali tylko mężczyźni, później zaczęły partnerować im kobiety.

Nie wiem czy o takie tańce Ci chodziło, ale mam nadzieję, że pomogłam;))
1 2 1