Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-17T22:47:24+02:00
2
- nie zabija nas napięcie tylko prąd !!
- jest ustalona wartość napięcia i wynosi 24 V i że niby poniżej tej wartości porażenie jest bezpieczne - notabene wg mnie jest to bzdura !

Jesli chodzi o porażenie to razi nas prąd jaki przez nas wpłynie... szczególnym przypadkiem jest jeśli płynie przez środek naszego ciała - przez głowna aortę. Prąd ten powoduje ścinanie białek w krwi co objawia się zgonem. Nie pamiętam już dobrze, ale jest chyba granica 1 mA i to własnie tu jest jakaś tam pozorna granica bezpieczeństwa dla zdrowia i życia. Napisałem "pozorna" ponieważ każda krew ma inne właściowości i to jest jakas tam uśredniona wartość, która żekomo jest granicą bezpieczeństwa.

Wszystko zależy tez od oporności skóry (mozna sobie zmieżyć multimetrem). Myślę, że jeśli namoczyli byśmy ręcę w solance to 12 V z akumulatora ( stojącego a nie lecącego) mogło by nas dość solidnie porazić.


Jesli chodzi o pierwsza pomoc to oczywiście na poczatek trzeba odłączyć tego kogoś od prądu, sprawdzić czy serce pracuje, czy jest oddech - pierwsza pomoc jak w każdym przypadku.


2009-10-17T22:48:06+02:00
2.
Należy odłączyć źródło prądu (najskuteczniejszym sposobem jest wyłączenie bezpiecznika i odcięcie całej instalacji elektrycznej lub wyłączenie z kontaktu niebezpiecznych urządzeń),Nastepnie oceniamy stan porazonego... oddech krazenie wzywamy pogotowie ratunkowe i zostajemy przy poszkodowanym i kontrolujemy czynnosci zyciowe.


1. Tego nie rozumiem.. Jak npiszesz dokładniej to ci podam. Pozdrawiam
1 5 1