Napisać o prześladowanich chrześcijańskich,chrześcijaństwo religią uznaną i chrześcijaństwo religią panującą ( 1 gim.) konkretnie : w ktorym wieku ? kto ? dlaczego ? jak ? w jaki spposób ?

dam naj za dobrze rozwiązaną odpowiedź ! ;)
z góry dziękuję !

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T16:40:21+01:00
W Polse wiele mówi się o tolerancji, równości, swobodzie wyznania i wiary. Trudno tu jest uwierzyć, że w innych krajach ktoś może cierpieć z powodu jednej tylko rzeczy - nie koloru skóry, języka, którym się posługuje, czy przynależności politycznej. Dziś ludzie na całym świecie są prześladowani z tego powodu, że oddali swoje życie Jezusowi - że są Chrześcijanami. Przeczytaj najnowszy raport opisujący konkretne przykłady prześladowań Chrzescijan...
26 stycznia 2007 r. chrześcijanin nazwiskiem Hua Huidi oraz jego 76-letnia matka zostali napadnięci i poranieni w Pekinie przez 7 funkcjonariuszy milicji. Zdarzenie miało miejsce około godziny 8 rano, kiedy spacerowali w okolicy olimpijskiego kompleksu hotelowego. Według doniesień China Aid Association, Hua i jego matka zostali powaleni na ziemię, skopani, a następnie zabrani na komisariat na przesłuchanie. Gdy Hua żądał wyjaśnień w sprawie podstaw prawnych swojego zatrzymania i domagał się zwolnienia chorej matki, był bity i oblewany lodowatą wodą. Później przewieziono go do aresztu. Jego żonie przekazano następnego dnia informację, że został skazany na miesiąc więzienia z powodu przestępstwa kryminalnego. Formalna decyzja o jego aresztowaniu została jednak wydana dopiero 9 lutego.
Hua i jego żona są aktywnymi członkami kościoła domowego w Pekinie. Zajmują się udzielaniem pomocy prześladowanym chrześcijanom oraz chłopom przyjeżdżającym do Pekinu z całego kraju, by szukać sprawiedliwości u władz centralnych.


Ja napisałam tak z religii i dostałam 5:)
Mam nadzieje że pomogłam xD