Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T19:37:16+01:00
Większość węgla znajduję się w atmosferze w postaci dwutlenku węgla i w drzewach w normalnej postaci. Z atmosfery dwutlenek węgla poprzez proces fotosyntezy trafia do roślin. Następnie część przez oddychanie wraca do atmosfery, a część przyswajana jest przez konsumentów w pokarmie. Organizmy konsumentów, między innymi człowieka, część węgla wykorzystują w procesie wzrostu, a część oddają do atmosfery oddychając. W tym momencie obiegu poprzez procesy zachodzące w organizmach destruentów (reducentów) do obiegu dołącza dwutlenek węgla wytworzony z resztek martwych organizmów. Ponadto destruktywna działalność człowieka zwiększa ilość węgla znajdującą się w obiegu poprzez jego wydobycie i spalanie.
21 4 21
  • Użytkownik Zadane
2010-02-25T20:21:16+01:00
Najpierw spalany jest węgiel w różnych fabrykach i powstaje CO2 czyli dwutlenek węgla.Następnie CO2jest przekazywane roślinom .Zachodzi wtedy proces fotosyntezy i rośliny w tym procesie zamieniają dwutlenek węgla na tlen .Konsumenci tak jak i destruenci oddychają powietrzem z tlenem a wydalają dwutlenek węgla który trafia do roślin które go przetwarzają w tlen. I tak to sobie wygląda
15 3 15
2010-02-25T21:11:34+01:00
Naturalnym źródłem węgla jest węgiel kamienny lub brunatny, wydobywany z wnętrza ziemi. Podczas produkcji przemysłowej, wykorzystuje się go w piecach do podnoszenia temperatury. Węgiel ulega spaleniu, przeistaczając się w tlenki np. dwutlenek węgla, czy czad, które trafiają do atmosfery. Tak jest obecnie, podczas interwencji człowieka w środowisko.
Naturalny obieg przebiega w ten sposób:
Dwutlenek węgla zostaje pobrany z atmosfery przez rośliny (producentów) w procesie fotosyntezy. Zwierzęta (konsumenci) jak i reducenci, które żywią się roślinami, w procesie oddychania uwalniają do atmosfery CO₂. Tak oto węgiel obiega cały ekosystem.

LICZĘ NA NAJLEPSZY ;]
19 4 19