Odpowiedzi

2010-02-25T19:36:56+01:00
Dwutlenek węgla znajduje się w powietrzu, a jego nadmaiw powoduje narastanie efektu ciepralnianego. Azot przesuwany jest przez bakterie, które wydalają go z formie przystosowanej dla roślin(związki mineralne). Następnie wędruje on przez łancuch pokarmowy. Destruenci uwalniają go z ciała roślin i zwierząt do gleby. Dlatego potem pobierany jest znów przez rośliny i częściwo przekształcany przez bakterię w azot atmosferyczny i tak powtarza się cykl krążenia azotu. Naturalne obieg azotu jest zakłócony produkcję sztucznych nawozów, nawożenie pól, ponieważ gdy w glebie dostaje się on do rzecz, stawów, jezior i zatruwa wodę!
2 5 2
2010-02-25T20:06:21+01:00
Nadmiar dwutlenku węgla występującego w powietrzu powoduje narastanie efektu cieplarnianego. Bakterie wydalają azot dla roślin(związki mineralne). Następnie wędruje on przez łańcuch pokarmowy. Zostaje uwolniony z ciała roślin i zwierząt do gleby przez destruentów.Ponownie pobierany jest przez rośliny i częściowo przekształcany przez bakterię w azot atmosferyczny.
I tak azot sobie krąży. :)
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-25T20:12:52+01:00
Jak jest za dużo dwutlenku węgla w powietrzu powoli tworzy się efekt cieplarniany. Bakterie oddają azot z siebie. potem rozchodzi się on przez łańcuch pokarmowy. Jest uwalniany z ciał roślin i zwierząt do ziemi przez destruentów(inaczej reducentów) Następnie pobierany jest przez rośliny i nie w całości przeobrażany przez bakterie w azot atmosferyczny.
1 4 1