Odpowiedzi

2010-02-27T18:02:43+01:00
Przysłowie „Kto sam nie zarobił, nie zna ceny pieniądza” dotyczy szczególnie młodzieży, która dostaje pieniądze od swoich rodziców po czym wydaje je na różne głupoty. Często domaga się więcej nie zdając sobie nawet sprawy ile rodzice włożyli wysiłku w to, by zarobić pewną sumę, którą tylko w małym stopniu wykorzystują na swoje przyjemności, ponieważ znaczną część zarobionych pieniędzy wydają na rachunki, jedzenie, i właśnie na tzw. Kieszonkowe dla swoich dzieci, ale też jest im szkoda wydać każdą złotówke, z czym ich pociechy nie mają zadnego problemu.Niestety więcej nie udało mi się wymyślić. ;(
4 3 4
2010-02-27T21:02:46+01:00
'Kto sam nie zarobił, nie zna ceny pieniądza.' - to przysłowie daje nam, dzieciom, do zrozumienia, żebyśmy nie wymagali od rodziców pieniędzy na błahe rzeczy, głupoty, ponieważ trudno jest je zarobić. Rodzice bardzo starają się o nie w pracy, najpierw wydają je na najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak jedzenie, zapłacenie rachunków, a dopiero potem na te mniej niezbędne, takie jak kieszonkowe dla swoich pociech.
Dorośli chcą zapewnić nam odpowiednie warunki w domu, ubrania, codzienne posiłki, dlatego jeśli nigdy sami nie pracowaliśmy na coś ciężko, nigdy nie dowiemy się jak to jest zarabiać.
Rozumiem to przysłowie tak, że nie powinniśmy wydawać pieniędzy na głupoty, lecz na te najważniejsze rzeczy, gdyż naprawdę trudno jest je dostać.

mam nadzieję, że dobrze ? ;dd
12 4 12