Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T17:38:28+01:00
Glistnica -
objawy: ogólne osłabienie, kaszel, obrzęk twarzy, zawroty głowy, nadmierna pobudliwość, reakcje alergiczne, niedrożność jelit w przypadku masowej infestacji.
Leczenie: stosowanie pyrantel, albendazol albo mebendazol. Przy masowej infestacji skuteczny jest cytrynian piperazyny.

Owsica -
objawy: świąd odbytu, utrata łaknienia, nerwowość, niepokój i podniecenie (objawiające się zgrzytaniem zębów), czasem niedokrwistość.
Leczenie: stosowanie w postaciach objawowych infestacji polega na podaniu jednorazowej dawki mebendazolu, albendazolu lub pyrantelu. Kurację pyrantelem powtarza się za 2 tygodnie, albendazolem i mebendazolem za miesiąc.

Tasiemnica -
objawy: Tasiemiec psi najczęściej powoduje nudności, wymioty, utratę apetytu oraz bóle brzucha. Groźniejszy dla zdrowia jest tasiemiec bąblowcowy, który umiejscawia się w różnych organach (płuca, wątroba, nerki, śledziona, mózg) zaburzając ich prawidłowe funkcjonowanie. Larwy pasożyta rozwijają się wytwarzając torbiele, które rosnąc powodując uciski i grożą pęknięciem. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do wstrząsu organizmu i zgonu.
leczenie: Preparaty stosowane w zakażeniu tasiemcem są bardzo skuteczne. W leczeniu stosuje się prazykwantel lub niklozamid; lek przyjmuje się jednorazowo.
Po 3-6 tygodniach sprawdza się skuteczność leczenia badając kał.
W razie niepowodzenia kurację się powtarza.


15 4 15