Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T17:28:57+01:00
Prawdy moralne są to pewne przestrogi, które wnoszą w nasze życie pewne pouczenia, dotyczące naszego postępowania w życiu
-„Kto nie dozna goryczy ni razu, ten nie dozna słodyczy w niebie”. Oznacza ze każdy musi popełnić doznać smutku. Myśle że życie kolorwe bez żadnych przeżyć byłoby nudne i montonne.

-Życie nie polega tylko na tym, aby być zawsze szczęśliwym, radosnym i beztroskim. Trzeba umieć też cierpieć, żyć martwiąc się o swoją przyszłość, o najbliższych.
Każdy z nas ma jakieś swoje problemy i troski. Nie jesteśmy w stanie „przejść” przez życie nie „zahaczając” o nie.

- „Kto nie był za życia człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże”. To przysłowie przestrzega nas że życie na Ziemi nie jest bez znaczanie po śmierci. To stwierdzenia udwoandnia nam że życie trzeba szanować i starać się być dobrym.

-Ta prawda uczy mnie, że trzeba ludziom pomagać. Kiedy druga osoba potrzebuje pomocy, trzeba jej podać pomocną dłoń. Nie można nazwać człowiekiem tej osoby, która widząc cierpienie innych ludzi, nie stara się im w jakiś sposób pomóc. Możnaby powiedzieć, że brak mu człowieczeństwa.

-Ostatnią już prawda moralną w „Dziadach cz.II” A.Mickiewicza jest: „Kto nie dotkną ziemi ni razu, ten nigdy nie będzie w niebie”.

Jedni umierają, inni się rodzą...
Nawet w Biblii jest napisane, że z prochu powstaliśmy i w proch się obrócimy. Od dawien dawna tak było i tak już pewnie pozostanie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Nigdy, ten, który nie była na ziemi nie pójdzie do nieba.

Prawdy moralne są dla ludzkości bardzo ważne bo uczą jak trzeba żyć !
10 3 10