Proszę o streszczenie opowiadania :)

Glasgow boy's amazing win
Kelvin Dale, eighteen, from Glasgow in Scotland recently won an amazing Ł1.7 milion. He is one of the youngest-ever lottery winners.
One Saturday evening, Kelvin and his father were watching the National Lottery on television. When the first three numbers matched his number, Kelvin was thrilled. He thought he'd won Ł10. But then the fourth, the fifth and finally the sixth numbers all matched his.
'Dad and I jumped up and danced round with excitement', says Kelvin, who had picked the six winning numbers at random. 'It was an amazing night.'
The next day Kelvin found out that he had won Ł1.7 milion. His father laughed when Kelvin had to borrow Ł40 for the coach fare in order to go to London and collect his cheque! He returned home in the back of a stretch limousine.
But when Kelvin's mother, Dawn, heard the news, she was worried.' As soon as I heard he had won the jackpot, I cried. Don't get me wrong - I don't want him ti give the money back! But it's easier to manage a smaller sum. I'm frightened that people are going to take advantage of him.'
His teacher at school was also slightly woriied. 'Of course I'm pleased for Kelvin but I don't think it's right tgat one person should be able to win such a large sum of money. It seems a bit immoral somehow.'
Kelvin is starting to adapt to his new life. He can now afford to see his favourite football team, Rengers, play at home whenever he wants to. In fact, he's planning to buy himself an exclusive executive box at the ground costing a cool Ł 30,000! He has also given a large sum of money to his father who has had to give up work because of illness.
However, the lottery win has also brought its own problems. Since winning the money, Kelvin has received a pile of begging letters from strangers and charities, plus dozens of letters and phone calls from 'wannabe' girlfriends.
'There are days when I wish everything was back to normal,' says Kelvin. ' Of course I like having the money but thing will never be the same again.'
Proszę o krótkie opowiadanie o czym jest ten tekst, oczywiście po angielsku ;)
Z góry dziękuję ;)

1

Odpowiedzi

2009-10-18T11:41:11+02:00
Streszczenie tłumaczenia:
Kalvin Dale, osiemnastolatek z Glasgow wygrał 1.7 miliona funtów. Jest on najmłodszym zwycięzcą w historii.
Pewnego wieczora, Kelvin wraz z ojcem oglądali "National Lottery" w telewizji. Na początku, gdy pierwsze 3 numery zgadzały się Kelvin sądził, że wygrał 10funtów, lecz gdy następne również się zgodziły, Kelvin wraz z ojcem skakali w po całym pokoju. Dopiero następnego dnia Kelvin zrozumiał, że wygrał 1.7 miliona funtów.
Jednak matka Kelvina była zmartwiona. Bała się, że Kelvin będzie wykorzystywany przez innych ludzi.
Jego nauczycielka również była zmartwiona, sądzi, że jedna osoba nie powinna wygrywać tak dużej sumy pieniędzy.
Kelvin zaczął przyzwyczajać się do nowego stylu życia, wreszcie może sobie pozwolić na pójście na mecz swojej ulubionej drużyny - Rangersów.
Dał również dużą sumę pieniędzy swojemu ojcu, który nie może pracować z powodu choroby.
Wygrana na loterii przyniosła również problem. Kelvin otrzymuje listy od obcych i organizacji charytatywnych pragnących pieniędzy, i kilka listów od dziewczyn pragnących być jego dziewczynami.


Pełne tłumaczenie: ---(w nawiasach [] są moje komentarze)--
Kalvin Dale, osiemnastolatek z Glasgow wygrał 1.7 miliona funtów. Jest to najmłodszy zwycięzca ogółem. [Ew. najmłodszy zwycięzcą w całej historii loterii]
Pewnego sobotniego wieczora, Kelvin wraz z ojcem oglądali „National Lottery” [odpowiednik lotto] w telewizji. Na początku, gdy pierwsze 3 numery się zgadzały Kelvin myślał, że wygrał 10funtów, ale później czwarty, piąty i szósty numer również były identyczne z tymi zakreślonymi przez niego.
„Ojciec wraz ze mną skakał po całym pokoju” (Ew. Ojciec i Ja skakaliśmy po całym pokoju z wrażenia), powiedział Kelvin, który wybrał sześć losowych liczb które wygrały. „To była niesamowita noc”.
Następnego dnia Kelvin zrozumiał, że wygrał 1.7 miliona funtów. Jego ojciec śmiał się, kiedy Kelvin musiał pożyczyć 40funtów od swojego trenera, aby zapłacić za przejazd do Londynu i odebrać swój czek. Wrócił do domu limuzyną.
Ale w momencie kiedy matka Kelvina, Dawn, usłyszała o tym, była zmartwiona: „Kiedy tylko usłyszałam, że on wygrał, popłakałam się. Nie zrozumcie mnie źle, nie chciałam, żeby oddał pieniądze! Ale zarządzanie małą sumą pieniędzy jest łatwiejsze. Bałam się, bo ludzie będą pożyczać pieniądze od niego. (Ew. będą bo wykorzystywać)
Jego nauczycielka była również zaniepokojona: „ Oczywiście jestem szczęśliwa, że Kelvin wygrał, ale nie sądze że jedna osoba powinna wygrać tak dużą sumę pieniędzy. To wydaje się być niemoralne, w jakimś stopniu”.
Kelvin zaczyna przyzwyczajać się do swojego nowego stylu życia. Może pozwolić sobie na to, aby oglądać swój ulubiony zespół piłkarski – Rangersów, grać w domu w cokolwiek chce.
Planuje również kupić samorozkładalne pudełko (naprawde, nie mam pojęcia o czym jest tu mowa :|) które kosztuje 30,000 funtów. Dał również dużą sumę pieniędzy swojemu ojcu, który musiał przestać pracować z powodu choroby.
Jednak, wygrana na loterii przyniosła również problem. Od czasu wygranej, Kelvin otrzymuje listy od obcych i organizacji charytatywnych, i kilka listów od dziewczyn pragnących być jego dziewczynami.
„Są dni, kiedy chciał bym wrócić do normalności, oczywiście lubię mieć pieniądze, ale nic nie pozostanie takie jak było kiedyś.”
3 2 3