Napisz krótki tekst na temat pierwszych dni wiosny. Zastosuj wybrane czasowniki. Podane pytania pomogą ci dobrać do czasowników właściwe określenia.
rozkwitać, rozwijać się, zielenić, kiełkować, krążyć, pękać, budzić się, wić, pachnieć, śpiewać, powracać, przylecieć, budować, ożywiać się, pracować.
Jak? Gdzie? Kiedy? Skąd? Jak długo? Po co? Z jakiej przyczyny?

proszę pomuszcie mam to na jutro zadane a nie wiem o co w tym chodzi.

2

Odpowiedzi

2010-02-25T18:17:40+01:00
W kilku pierwszych dniach wiosny zaczynają rozkwitać niektóre kwiaty. Rozwijają się drzewa, kiełkuje i zieleni się trawa. Ptaki powracają z ciepłych krajów i pięknie śpiewają. Pszczoły znów zaczynają bzyczeć i pracować. Świat budzi się do życia...
23 3 23
2010-02-25T18:21:31+01:00
Gdy zaczyna się wiosna drzewa zaczynają rozkwitać. Rozwijają się przebiśniegi. Trawa w ogrodzie się zieleni a pąki na drzewach zaczynają kiełkować. Na niebie zaczynają krążyć ptaki. Kra na rzecze zaczyna pękać. Zwierzęta budzą się ze snu zimowego. Gdy nadchodzi wiosna człowiek zaczyna wić marzenia. Wszystko wokoło pachnie wiosną. Ptaki zaczynają śpiewać i powracać z ciepłych krajów. Przyleciały już bociany i zaczynają budować swoje gniazda. Cały świat ożywa na nowo po zimowym śnie. Ludzie zaczynają pracować na roli a to znak że już wiosna.


myślę że to tak ma być.
106 2 106