Odpowiedzi

2009-10-18T11:29:10+02:00
Dawno temu w czasach gdy nie było jeszcze szkoły ludzie uczyli się jeden od drugiego. Osoby które posiadały jakąś wiedzę przekazywały ją swoim dzieciom i tak z pokolenia na pokolenie. Lecz w tedy dzieci które miały rodziców o dużej wiedzy były mądrzejsze od tych które miały mniej doświadczonych rodziców.
Wtedy pewien człowiek wpadł na pomysł aby ci doświadczeni ludzie uczyli wszystkie dzieci z każdej rodziny aby miały równą wiedzę. I tak się stało. Najpierw uczono po domach, lecz gdy dzieci przybywało grupa uczniów robiła się coraz większa i brakowało miejsca w rodzinnych domkach. Więc wymyślono, że po prostu będą uczyć na polu, na różnych polanach lecz gdy przychodziła zima grupę trzeba było robić po kilka, kilka naście osób i znów wracano do nauczania w domach. Było to bardzo nie wygodne gdyż takie nauki trwały około dwóch, trzech godzin a żeby nauczyć wszystkie dzieci chodząc po domach zajmowało to cały dzień od rana do nocy. Tak to trwało przez lata do czasu kiedy ludzie postanowili zbudować osobny domek w którym zmieściły by się wszystkie dzieci. Gdy budynek powstał dzieci schodził się tam na określone godziny i tam przekazywano im wiedzę. Początkowo lekcje wyglądały tak, żę dzieci uczyło się jak przetrwać w współczesnym świecie. Później z biegiem lat powoli zaczynano uczyć dzieci pisania, czytania, liczenia. Następnie powstały przedmioty Matematyka, Polski.
I tak budynek do nauczania nazwano szkołą która rozwijała się poprzez dodawanie przedmiotów i rozbudowywaniem i trwa ona do dziś.
26 4 26
2009-10-18T11:38:05+02:00