Zróżnicowanie Religijne Ludności Świata. ---> Już mówie,że nie chce z internetu,chyba że coś ciekawego połączonego z kilku stron, nie z jednej,jesli coś takiego znajde to zgłaszam...!!Ma byc na temat,i tak zeby były około dwie strony A4,lub troszke więcej.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T06:25:16+01:00
Zróżnicowanie religijne i kręgi cywilizacyjne na świecie


CHRZEŚCIJAŃSTWO-największa religia monoteistyczna, skupiająca około 1,8 miliarda wyznawców. Dzieli się na
-kościół rzymskokatolicki ( katolicyzm ) - uznaje siedem sakramentów. Ponad 1 miliard wyznawców w: Ameryce łacińskiej, Afryce środkowej, Europie( Francja, Polska , Hiszpania, Włochy , Portugalia,) i na Filipinach.
-kościół prawosławny – nie utrzymuje dogmatów katolickich, np. o pochodzeniu Ducha Świętego, o czyściu . Ponad 170 milionów wyznawców w : Rosji, Grecji, Białorusi, Serbii, Macedonii, Bułgarii , Rumunii, i częściowo na Ukrainie.
-kościół protestancki
czyli: luteranizm- Niemcy
kalwinizm-Węgry, Szwajcaria
anglikanizm- Wielka Brytania, Australia, KanadaHINDUIZM- wiara w wielu Bogów, stanowiących wcielenie Brahmy. Wiara w reinkarnację. Ponad 760 milionów wyznawców w : Indiach, Nepalu, Bhutanie, Bangladeszu.


BUDDYZM-przyjmuje istnienie nieskończenie wielu światów zamieszkanych przez ludzi, zwierzęta, bogów i demony. Dusza jest nieśmiertelna. Cierpienie związane jest z życiem. Prawo odpłaty za czyny. Od cierpienia można się uwolnić osiągając stan nirwany. Około 340 milionów wyznawców w: Japonii, Korei, Chinach, Birmie, Tajlandii, i Kambodży.


ISLAM-wiara w jednego Boga- Allaha. Koran zawiera główne prawdy wiary. Obowiązek muzułmanina: publiczne wyznanie wiary, pięciokrotna modlitwa wciągu dnia, przestrzeganie postu, dawanie jałmużny, pielgrzymka do mekki. Ponad 1 miliard wyznawców w : Afryce południowej i wschodniej części, południowej i zachodniej Azji, Bangladesz, Malezja, Indonezja, Albania, Macedonia.

JUDAIZM- wiara w jednego Boga- Jahwe. Obowiązuje obrzezanie i przestrzeganie szabatu 9 nie można pracować od wieczora piątkowego do sobotniego zachodu słońca) świąt, postów. Żydzi oczekują na przyjście Mesjasza. Występowanie: Izrael, duże skupisko w USA, na Ukrainie, we Francji, i w Wielkiej Brytanii.
2010-02-27T09:35:47+01:00
Sam pisałem z małą pomocą xD.

Chrześcijaństwo to najliczniejsza religia świata. Założycielem jest Jezus Chrystus. Religia ukrzyżowanego na krzyżu liczy ponad 2 miliardy wyznawców na całym świecie. Religia jest podzielona na: rzymskokatolików, grekokatolików, Kościół Prawosławny. Według Pisma Świętego - świętej księgi Chrześcijaństwa, Jezus został poczęty z Marii Panny w Betlejem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion w Jerozolimie.Hinduizm to najstarsza religia świata, założona w V wieku przed narodzeniem Chrystusem. Jest najliczniejszą religią w Azji. Sanskrycka nazwa hinduizmu brzmi santana dharama co znaczy wieczna doskonałość i odwieczna tradycja.Islam to druga po chrześcijaństwie w liczbie mającą najliczniej wiernych. Jednak pierwszą w szybko przybywającą wyznawców. Działa na bliskim wschodzie.Najmłodszą wiarą jest Baha (Bahaizm). Symbolem tej religii jest 9-kątna gwiazda. Założona została w XIX wieku. Ma pięć milionów wyznawców.


Nie mogę więcej napisać, możesz zaczerpnąć z innych rozwiązań.
13 3 13