Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T18:52:44+01:00
Czy wynalazki zmieniły świat? bardzo trudne pytanie. kogo by się nie zapytać ma odmienne zdanie na ten temat- tak lub nie. z logicznego punktu widzenia wynalazki polepszyły istnienie świata. chociaż warto się zastanowić czy to do końca słuszne stwierdzenie.
Pierwszym przykładem na TAK jest konstrukcja laptopa. kto w dzisiejszym świecie wyobraża sobie pracę na 10-tonowym urządzeniu które kiedyś zajmowało dwa pokoje?? nikt z nas w 21 wieku żyjącym nie wyobraża sobie takiego posunięcia. takie maszyny już dawno są w muzeum. nam pozostaje dziękować myslicielom i konstruktorom którzy postarali się wymyslić coś niezwykłego. dziś laptop zajmuje jedynie skrawek biurka i waży zaledwie.. 2 kg.
Kolejnym przykładem postępu cywilizacyjnego jest telefon, domowy czy też komórkowy. pamiętamy z lekcji historii ile kosztowały kiedyś telefony i jak wyglądały stare komórki. dziś każdy z nas, młody czy stary ma telefon. nie wyobrażamy sobie życia bez kontaktu z bliskimi czy też kontaktu chłopaka z dziewczyną przez SMS-y. nowoczesne telefony mają nawet dostęp do internetu. zapytać naszych dziadków czy widzieli telefon z internetem to odpowiedzą a co to wnuczku jest? nasze pokolenie jest przyzwyczajone do wygody jaką daje nam współczesna cywilizacja. ktoś powie. po to wszystko jest żeby korzystać. i ja sie z tym zgadzam.
Negatywną stroną wynalazków może być wynalezienie bomby atomowej. wynalazek ten nie był do końca przemyślany. ktoś kiedyś pomyślał ale nie przewidział ile strat może to sprawić. użycie w 2 wojnie światowej bomby atomowej spowodowało przecież napad na Hiroszimę i Nagasaki (sprawdź pisownie). tu właśnie widzimy że wynalazki to nie tylko wygoda ale też coś złego.
Podsumowując moje przemyślenia uważam że wynalazki zmieniają świat a z tym tez człowieka. jednak w niektórych wypadkach wynalazki więcej szkodzą niż działają. nowoczesne technologie są jednak potrzebne gdyż przestażałe materiały z których korzystamy kiedyś przeminą a w glowach naukowców wciąż tworzą się nowe pomyśły na zmienianie świata i ulepszania go zarazem.
5 2 5