Zapisz po dwa przykłady sytuacji, które-według ciebie-są ekscytujące, ale ryzykowne i takich, które nie wymagają podjęcia ryzyka. Nawiąż do zdania: "Tak to dwie dusze mamy- jedna chce bezpieczeństwa i spokoju, druga szuka ekscytacji tym, co nieznajome i nebezpieczne"

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-18T12:09:41+02:00
Każdy z nas ciekaw jest jak się zachowa w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, kiedy to adrenalina drastycznie skoczy nam do góry. Zastanówmy się, dlaczego ludzie decydują się skoczyć ze spadochronem czy na bungee.
Dostarcza nam to niesamowitych wrażeń i wspomnień, bo przecież w każdym drzemie "dusza, któa szuka ekscytacji tym, co nieznajome i niebezpieczne". Radość z osiągniętego sukcesu i pokonania własnyc słabości bierze górę nad towarzyszącym nam strachem.
Z kolei niektórzy wolą spokój i poczucie bezpieczeństwa, co nie oznacza, że ich życie pozbawione jest wrażeń. To właśnie w nich drzemie "dusza pragnąca bezpieczeństwa i spokoju". Najlepiej, kiedy łączymy w sobie oba czynniki, czyli kiedy jest czas na zabawę, korzystamy z dostarczonych wrażeń, ale nie stronimy także od odpoczynku od adrenaliny.
5 4 5