Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • drut
  • Początkujący
2010-02-25T19:25:43+01:00
Jezus wybiera się na pustynie, gdzie przez 40 dni modli się do Ojca. Zostaje kuszony przez szatana różnymi bogactwami materialnymi, które i tak przeminą. Kusi Go także jedzeniem, a Jezus odpowiada iż "nie samym chlebem żyje człowiek ale każdym słowem, które wypływa z ust Boga". Szatan prosi Jezusa aby oddał mu pokłon. Pan jednak odpowiedział "Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego" i szatan odstąpił.
3 3 3
2010-02-25T19:33:41+01:00
Ostatnia Ewangelia była wdłg. św. Łukasza opowiadała o kuszeniu Jezusa przez diabła. Pan Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni modląc się i nic nie jedząc. Pewnego dnia przybył diabeł i widząc głodnego Jezusa powiedział by rozkazał pobliskiemu kamykowi zamienienia się w chleb. Lecz On tego nie uczynił. Następnie pokazał Mu z góry świat i oświadczył: gdy oddasz mi pokłon ja dam Ci w zamian władzę nad światem, jest mój i mogę go powierzyć komu chcę. Jezus odpowiedział: ,,Jest napisane nie będziesz służył i oddawał komuś hołdy, ale tylko Panu Bogu".
Później kusił by zeskoczył z pobliskiej świątyni bo Jego Anioł Stróż Go uratuje. Jezus odpowiedział mu: ,,Jest napisane, by nie wystawiać na próbę Boga". Diabeł odszedł zniesmaczony, przestał kusić już Jezusa... do czasu. On powraca i w dzisiejszych czasach i wystawia nas na pokusy.
1 5 1
2010-02-25T20:04:11+01:00
Kiedy Pan Jezus był na pustyni sam na sam nie jadł nic ani nie pił.
Pewnego dnia do Jezusa podszedł szatan i zapytał dlaczego Jezus nie zamieni kamienia w Chleb. Przecież jest głodny i jest synem Boga. Jezus powiedział mu iż nie samym Chlebem żyje człowiek. Szatan odszedł i znów zaczął kusić Jezusa. Pokazał Mu całe bogactwa tego świata korony berła kamienie szlachetne i powiedział,że dostanie to wszystko jeśli odda mu pokłon. Jezus zaś powiedział iż On oddaje pokłon tylko Ojcu Swemu, który jest w Niebie. Szatan nie wiedział co zrobić by skusić Jezusa. Zaprowadził Go na dach Świątyni w Izraelu i kazał się rzucić Jezusowi z dachu w dół. "Przecież aniołowie mają Cię strzec wiec na pewno Cie złapią aby twa stopa nie otarła się o kamienie". Jezus i tym razem nie posłuchał szatana.
On zaś odszedł i po jakimś czasie znów powrócił by kusić.
1 5 1