Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T19:25:04+01:00
Współcześni ludzie odnoszą się do śmierci z pewnym dystansem. Są bardziej uodpornieni na nią i jej następstwa niż poprzednie pokolenia. Dzieje się tak za sprawą dążenia świata naprzód. Ludzie od najmłodszych lat obcują z telewizją, grami komputerowymi i np. czasopismami w których często zawarte są tematy śmierci. Tak więc śmierć nie jest tematem tabu. Aczkolwiek wiadome jest, że nadal utożsamiamy ją ze swojego rodzaju tajemnicą, czymś o czym nie możemy mieć do końca pojęcia. Często zastanawiamy się co jest po śmierci ? Niebo, piekło ? A może zacznie się nowe życie jako zupełnie inna osoba, nie wiedząc o tym, co się przeżyło wcześniej.
Współczesna młodzież jest bardziej beztroska niż jej poprzednicy. Lekceważy zagrożenie, często robiąc rzeczy, które mogą doprowadzić do poważnego, śmiertelnego wypadku. Nie zważa na to jak cenne jest życie i jak ryzykowna jest jego utrata.
Powinniśmy częściej zastanawiać się nad swoją egzystencją i zmienić nastawienie do śmierci. Istnieją jeszcze osoby, które się jej obawiają, ale wierzą, że po niej nadejdzie coś lepszego. Jednak jest ich coraz mniej, ludzie "żyją chwilą" i uważają koniec życia za błahostkę.
4 5 4