Hej,
Mam zrobić krótka notatkę na język polski w której odpowiem na pytanie : Czy Balladyna poniosła karę? Mam wyjaśnić kogo zabiła, jak zabiła i jaka poniosła karę...i ogółem opisać cała tą sytuację;)
Może ktoś mógłby mi w tym pomóc bo kompletnie nie mam pomysłu od czego zacząć...
Będę bardzo wdzięczna :)

2

Odpowiedzi

2010-02-25T19:26:42+01:00
Balladyna zabiła:
- siostrę Alinę - wbiła jej nóż w plecy
- zabiła Gralona - wbiła mu miecz w plecy
- zabiła Grabca - wbiła mu nóż w serce
- zabiła Pustelnika - powiesiła go na sznurze
- zatruła Kostryna - zatruła go zatrutym nożem, który był wbity do bohenka chleba

Balladynę spotkała kara - poraził ją piorun - za to, że zabiła tak wiele osób w celu zdobycia bogactwa.
1 2 1
2010-02-25T20:05:25+01:00
JA TEZ NIE WIEM ZABARDZO JAK SIE ZA TO WZIAC WIEC CI NAPISZE TRESC FRAGMENTU UTWORU BALLADYNA, NAPEWNO W NIEJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZ NA TWOJE PYTANIE.

Akcja rozgrywa sie w chacie ubogiej wdowy. Wdowa i jej corki Alina i Balladyna, trzymajac w reku sierpy rozmawiaja o dniu pracy. Matka stara sie oszczedzac swoja starsza corke, Balladyne i proponuje, by jutro zostala w domu. Alina nie zgadza sie, prosi by wdowa jutro odpoczela, a ona z siostra dokoncza zniwwa. Nagle slychac tarkot, droga jedzie kareta jakiegos ksiecia. Do chaty wchodzi Kirkor, wspanialy i szlachetny ksiaze. Oznajmia, ze zepsol sie jego powoz o prosi o goscine. Zakochuje sie w obu corkach, rozmawia z nimi, stara sie rozpoznac ich uczucia.
Balladyna probuje byc tajemnicza, Alina jest szczera i otwarta. Aby roztrzygnac kwestie wyboru zony dla Kirkora, matka podsuwa pomysl by dziewczyny udaly sie do lasu i nazbieraly malin do swoich dzbanow. Za Kirkora ma wyjsc ta z siostr, ktora zbierze wiecej owocow.
W umysle Balladyny dojrzewa zamiar zabicia siostry. Zamiast zbierac maliny, poszla na spotkanie ze swoim wczesniejszym ukochanym. Wszedzie widzi krew i czerwony kolor. Spotyka Aline, ktora uzbierala prawie caly dzban malin. Alina podswiadomie obawia sie siostry, dziwi sie jej zachowaniu. Mowi Balladynie, ze gdyby ja poprosila, to byc moze oddalaby jej dzban malin. Obiecuje siostrze, ze gdy zostanie zina Kirkora to znajdzie jej meza wsrod rycerzy. Balladyna dobywa noza i zabija siostre.