Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T23:06:58+01:00
Festiwale polskie:
a) Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - festiwal filmowy, który odbywa się co roku we wrześniu w Gdyni (do 1986 odbywał się w Gdańsku), podczas którego prezentowane są najlepsze polskie filmy fabularne, powstałe w ciągu roku od poprzedniego festiwalu. Główną Nagrodą tego festiwalu są Złote Lwy. Od kilku lat obok Konkursu Głównego organizowany jest Konkurs Kina Niezależnego, a także Konkurs Młodego Kina.
b) Tarnowska Nagroda Filmowa - festiwal wybranych polskich filmów fabularnych odbywający się corocznie w Tarnowie, będący wydarzeniem popularyzującym a tym samym upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii oraz najstarszym po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwalem związanym z polskim filmem.

Festiwale europejskie:
a) Euroshots - to organizowany w Warszawie przez Fundację Młodego Kina europejski festiwal łączący pokazy filmów krótkometrażowych. Jako jedyny łączy producje niekomercyjne oraz twórczą reklamę. Corocznie wyświetlanych jest ponad 60 filmów z kilkunastu krajów świata. Walczą one o nagrodę w kategoriach: dokument, fabuła, animacja, film eksperymentalny. Prócz pokazu filmów konkursowych odbywa się także projekcja godzinnej taśmy Amerykańskiego Filmu Reklamowego, tj. najbardziej twórczych amerykańskich reklam włączonych do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Do festiwalowych aktywności należą także warsztaty operatorskie i montażowe Warszawska edycja EUROSHORTS rozpoczyna roczny cykl festiwalowy w kilkunastu miastach w Polsce, który kończy się w czerwcu każdego roku.
b) Europejski Festiwal Filmowy - festiwal filmowy odbywający się w kilku miastach w Polsce, prezentujący filmy kina europejskiego i polskiego. Festiwal jest organizowany przez sieć kin Silver Screen we współpracy z ambasadami i instytutami kultury krajów UE w Polsce oraz Filmoteką Narodową w Warszawie. Celem Festiwalu jest zaprezentowanie widzom najciekawszych kierunków współczesnego kina europejskiego, fascynujących historii o relacjach międzyludzkich i społecznych.
1 1 1