Napisz pracę będącą rozwinięciem jednej z podanych wypowiedzi :
*Pragnę by rodzina , którą w przyszłości założę ...
*Zastanawiam się czy założyć rodzinę gdyż ...
wybierzcie coś z tego ... polonistka kazała napisać na 1 stronę w zeszycie ^^
plis
daje naj

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T20:36:22+01:00
Pragnę by rodzina,którą w przyszłości założę była rodziną idealną.
By każdy z jej członków szanował drugiego,gy miłość była tą siłą,
która bedzie pomagała nam przezwyciężać wszelkie trudności
i trudy codziennego życia,by miłość która połączyła nas dwoje,
nigdy nie osłabła,lecz z każdym dniem była silniejsza,piękniejsza.
Rodzina to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa,wzajemnego
zrozumienia.
Jak wielką ma wartość rodzina często wielu przekonuje się dopiero
wtedy,gdy ją utraci,lecz w miom przypadku tak się na pewno nie
stanie.
Mam za przykład swoją rodzinę,dzieki której wiem co należy uczynić
w życiu swoim i rodziny,by ona przetrwała nawet te najgorsze chwile.
Kochaj i daj sie kochać,a wszystko w twoim życiu będzie ci dane.
1 5 1
2010-02-25T20:40:15+01:00
Pragnę by rodzina, którą w przyszłości założę, była rodziną szczęśliwą, bez wszelkich większych problemów, które chyba mimo wszystko są raczej nieuniknione. Mam nadzieję, również na to, że spełnię się w roli żony czy też matki, dając szczęście nie tylko swoim pociechom, ale i również mężowi. Chciałabym, aby cała moja rodzina żyła w wielkiej miłości, pomagała sobie nawzajem w nie tylko trudnych chwilach, ale też i w zupełnie błahych sprawach. Pragnę, żeby w mojej rodzinie, którą planuję założyć panowała przede wszystkim kultura i życzliwość, aby cała rodzina mogła sobie wzajemnie dawać ogromne poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienia we wszelkich sprawach. Chciałabym też, aby dzieci nigdy niczego przede mną nie ukrywały, zawsze mówiły mi prawdę oraz traktowały mnie nie tylko jako swoją matkę,ale również jako wspaniałą przyjaciółkę, która zawsze pomoże nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Mam nadzieję, że w mojej przyszłej rodzinie będzie panował pokój, szacunek oraz wzajemne zrozumienie.
Wiele ludzi myślących o założeniu rodziny snuje swoje plany, czy też chce spełnić swoje marzenia w roli idealnej żony czy też matki, lecz jednak nie wszystkim udaję się to w praktyce.
Tak naprawdę trudno jest zbudować świetne więzy rodzinne, trzeba do tego wiele wysiłku, pracy, miłości, ale i również jak ważnego zaufania.
1 5 1
2010-02-25T20:50:04+01:00
Pragnę,by rodzina,którą w przyszłości założę była szczęśliwa.Chciałbym mieć mądrą,ładną i rozsądna żonę oraz przynajmniej dwójkę dzieci.Bardzo ważne dla mnie są wartości rodzinne.Mam nadzieję,że razem z moją drugą polówką wychowamy nasze pociechy na inteligentnych,dobrych,uczciwych,życzliwych ludzi,którzy będą potrafili podejmować dobre decyzje i umiejętnie radzić sobie w tym trudnym świecie.Członkowie mojej rodziny będą mieć do siebie szacunek i zaufanie.Wyobrażam sobie,jak wspólnie ze swoją rodzinka spędzamy wolny czas,razem jemy posiłki,chodzimy na spacery,jeździmy na wspólne przejażdżki rowerowe,po prostu cieszymy się ze swojego towarzystwa.Będę wzorował się na przykładzie moich rodziców,którzy wychowali mnie na porządnego człowieka. Na pewno będziemy mieli jakieś zwierzątko w domu.Może będzie to pies lub kot,a może jedno i drugie.Mam nadzieję,że uda mi się stworzyć wspaniałą,kochającą się rodzinę,a moje dzieci będą ze mnie dumne.
1 5 1