Napisz rozprawkę do tego planu:
1. teza: Zastanawiam się jaką rolę odgrywa w moim życiu książka.
2. argumenty:
- książki są źródłem wiedzy (atlasy, słowniki, encyklopedie)
- książki są pomocne w nauce, bo gdy czytamy poznajemy nowe słowa,
- dla mnie jako wzrokowca czytanie książek pomaga w ortografii,
- książki rozwijają wyobraźnię,
- ciekawe i śmieszne książki są rozrywką
3. potwierdzenie tezy: Stwierdzam, że w moim życiu książki są
bardzo ważne, ponieważ są skarbnicą wiedzy, a czytając książki przygodowe świetnie się bawię.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T21:09:09+01:00
Szkoda ze niewiadomo jak dluga ma byc.

Przeczytałam wiele ksiązek w moim życiu. Zaczęłam się zastanawiać, jaką role odgywa w moim życiu książka.
Napewno są to dla mnie źródła wiedzy. W czasach gdzie Internet znaczy bardzo dużo, jednak, co dziwne, nie wszystko można tam znależć. Dzięki atlasom można bez trudu odnależć potzebne nam mapy łącznie z zaznaczonymi tam miejscami bitew czy wypraw historycznych. W słownikach i encyklopediach zdobywamy wiedze na konkretne zagadnienie. Mimo, iż mówi się, że w Internecie jest wszystko nie zawsze to co znajdziemy jest prawdą.
Książki rozwijają nasze słownictwo. Poznajemy nowe słowa lub ich dwojakie znaczenie. Możemy dowiedzieć się jak kiedyś wyglądał język polski i ile się w nim zmieniło do dziś.
Jeśli ktoś jest wzrokowcem, to właśnie dzięki książkom rozwija swoje umiejętności ortograficznie. Widzi te wyrazy i zapamiętuje jak tzeba je napisać.
Jednym z ważniejszych agiumentów dla ksiązki jest fakt, że rozwijają naszą wyobraźnie. Każdy wie, że jest ona nam niezbędna w codziennym życiu. A przeciez oglądając film patrzymy tylko tępo w ekran. A przy ksiązce w głowie przeija nam się mnustwo obrazów. Przecież gdyby nie to, nie powstałoby jednak tyle ciekawych filmów.
Także oczywistym faktem jest to, że książka jest dla nas rozrywką. Nie tylko w telewizji są komedie. Bez problemu można znaleźć coś z literatury, co poprawi nam humor. Trzeba tylko poszukać.
Stwierdzam, że w moim życiu książki są bardzo ważne, ponieważ są skarbnicą wiedzy, a czytając książki przygodowe świetnie się bawię.
1 3 1