Odpowiedzi

2010-02-25T21:29:11+01:00
Harry Potter to jedna z moich ulubionych książek. Jest nią z kilku powodów. Pierwszy i chyba najważniejszy z nich, to jej treść. Opowiada o losach czarodzieja, o magii, niezwykłych przygodach, czyli o moich wielkich marzeniach. "Harry Potter" pomaga oderwać się od rzeczywistości. Jeśli ma się zmartwienie, lub chce się po prostu odprężyć, a może też poprawić sobie humor, to ta książka to na to bardzo dobry pomysł. Z miejsca wciąga i natychmiast przenosi czytelnika do szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart. Dla mnie bardzo ważne jest też to, że choć przygody bohatera są fantastyczne i zupełnie nierealne, to książkę czyta się tak, jakby to mogło się przydarzyć się każdemu z nas, jakby niezwykłe przygody były na wyciągnięcie ręki. Harremu Potterowi towarzyszą też codzienne problemy, które ma każdy nastolatek. Pierwsze miłości, niesprawiedliwi nauczyciele, trudne decyzje, ważne życiowe wybory, to coś co czeka każdego z nas. Fajnie jest móc o tym poczytać i dowiedzieć się o jego sposobie rozwiązywania tych problemów. Harry dorasta razem ze mną, i u niego i u mnie wszystko się zmienia.
Te wszystkie czynniki składają się na moją sympatię do Harry'ego. Książka zawiera po prostu wszystko co lubię. Mogę ją polecić każdemu.

Bez obaw, jestem potteromaniaczką, więc wiem co mówię :)
Mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam ;)
1 5 1
2010-02-25T21:31:26+01:00
Niemal każdy nastolatek wie kim jest Harry Potter i oglądał przynajmniej jeden film z serii filmów o Harrym Potterze, jednak dlaczego młodzież jest tak bardzo zafascynowana Harrym Potterem?
Odpowiedź jest banalna. Otóż, który nastolatek nie marzy o tym, by zostać superbohaterem posiadającym magiczne zdolności? Harry stał się idolem dużej grupy młodzieży głównie dlatego, że jest on nastolatkiem takim jak oni, jednakże posiadającym coś, co go wyróżnia. Jego przygody i perypetie wzbudzają nierzadko zazdrość i pobudzają wyobraźnię, w której każdy z nas staje się Potterem. Harry jest normalnym chłopcem, nie wyróżniającym się niczym szczególnym, za wyjątkiem swojej blizny na czole, która świadczy o tym, że jest "Wybrańcem". Chłopiec zmaga się ze złośliwościami losu i swoich nieżyczliwych kolegów jak również nauczycieli, co z resztą dziwnym trafem udaje mu się. Dla współczesnej młodzieży jest to postawa, którą chętnie by naśladowali dlatego, że w naszym realnym świecie, przecież istnieje taka sama hierarchia i problemy.