Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T11:11:57+01:00
Pierwsza wielka przyjaźń to coś równie potężnego i pięknego jak pierwsza miłość.

— Karel Capek.
Przyjaźń. Jedno ze słów, które towrzysszy do końca zycia człowiekowi. Ale czy istnieje taka prawdziwa, szczera w prawdziwym zyciu? Postaram się w swoich rozważaniach porównać przyajźń literacką i tą w prawdziwym życiu.


Niestety nie wiem w jakiej klasie jesteś, jaką literature juz omawiałes, wiec tak ogolnie to uniwersalną lekturą jest Mały Książe i jego przyjaźń z różą, czy z lisem, którego postanowił oswoić, podjął próbe.
Kamienie na szaniec i ich przyjaźń, że jako młodzi chłopcy musieli porzucić beztroskie życie i iśc na wojne, wspierali się w działaniach,a nawet ratowali sobie życie. Nie pamiętam dokładnie ale jak przewożono kogoś na Pawiak to wtedy zaatakowali ten dyliżans, gdzie był jeden z nich przewożony. Dla nich najważniejsze była przyjaźń, mogli nawet za nią stracić życie.


w prawdziwym życiu jednak nie jest tak kolorowo. Prawdziwych przyjaciół można powiedzieć, że poznaje sie w biedzie. Wielu młodym osobom bardziej zależy na pieniądzach, tzw. lansie.Wybierają osoby, które chodzą do modnych klubów, ubierają się w modne ciuchy. Im nie zależy na tym, na czym powinna się opierać prawdziwa przyjaźń. Są to zakłamane relacje, ale coraz częściej taką formę przyjaźni spotykamy w naszym otoczeniu.

Na posumowanie:
Wiadomo, w książkach i filmie wszystko jest możliwe, zazwyczaj kończy się pozytwnie. Przyjaciele zawsze okazują się najwierniejszymi z możliwych. Ale prawdziwe życie różni się troche od fanatzji autora. Jednak pozostaje optymistą. I mam nadzieje że moi przyjaciele nigdy mnie nie zawiodą.

Napisałam początek i koniec. środek z literatura niech należy do Ciebie. Całej rozprawki nie moge za Ciebie napisać, bo nie wiem jaki masz styl, a nie chcemy zebys dostal zlą ocene, bo nauczyciel zauważy, że to nie ty pisałes/as :) to jest ogólny zarys, jak cos to pisz do mnie wiadomość :))
3 3 3
2010-02-26T15:05:09+01:00
Przyjaźń. Życie przedstawia nam wiele uczuć jakich możemy czuc do drugiej osoby. Z czasem przychodzi im nam coraz więcej. A między innymi . Przyjaźń . Bo usłyszałem ostatnio że nie istnieje, takie coś jak prawdziwa przyjaźń. Nie wszyscy jednak tak sądzą. Jednak tą drugą część . Będę próbował przekonać .Że jednak warto wierzyć w przyjaźń. A co za czym przyjdzie kiedyś i Prawdziwa przyjaźń. Jednym z moich argumentów potwierdzających moja teze jest przykład z literatury. A dokładniej z 'kamieni na szaniec'' . To może się okazać trochę dziwne że biore akurat przykład z tej książki. Przecież to jest książka wojenna - powiedzieli by inni. Tak jest to książka wojenna . Ale przede wszystkim . Książka która mówi o grupce chłopców . Których spotkała prawdziwa przyjaźń.Chłopcy w tej książce poświecaja swoje życie by ratować drugie życie - swojego przyjaciela . To dla niektórych może okazać sie dziwne . Ale zrozumieją to ci którzy mieli kiedyś doczynienia z prawdziwa przyjaźnią . Druga grupa o której wcześniej wspomniałem. Myśli sobie że jak to może byc . Przecież jeżeli w książce opisane jest to zdarzenie że wszyscy razem i wogóle .No właśnie wszyscy razem . Razem bo to tak sie mówi na ludzi których łączy prawdziwa przyjaźń. Wszędzie razem i i nic nie rozłącza . A nawet chcą spróbować iśc za swoim przyjacielem. Co ważne nie patrzeć na konsekwencje. Myśle że podałem co to tak naprawdę jest przyjaźń. Ale tak naprawdę ludzi którzy nie wierzą w prawdziwa przyjaźń.Nie przekona sie kilkoma słowami na kartce papieru . Do poglądu innej osoby. Zdanie osoby która nie wierzy w przyjaźń prawdziwą . Zmieni sie tylko jak spotka inną osobę . I sama stanie się tym przykładem. Prawdziwej przyjaźni.

Pozdro koleś . Trzymaj się ramy i majtek mamy :D
4 3 4
2010-02-26T15:36:05+01:00
Przyjaźń jest bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka. Ale czy możliwa jest taka, która nigdy nie zawodzi? Która wybaczy wszystko? Przyjrzyjmy się temu bliżej.
Pierwszym przykładem dozgonnej przyjaźni jest Alek, Rudy i Zośka z książki pt. "Kamienie na szaniec". Wyjątkowość ich znajomości była nie do opisania. Byli ze sobą tak zżyci, że gotowi byli zrobić dla siebie dosłownie wszystko.
Drugi przykład to Róża i Mały Książę z "Małego Księcia". Obrazuje on, że przyjaźń to nie tylko rozmowy, ale także troska o kogoś innego.
Trzecim przykładem jaki przytoczę, będzie typowy przykład z życia: "Przyjaciół poznaje się w biedzie". Jeśli masz kłopoty to przy Tobie zostanie tylko ten prawdziwy, który całym sercem będzie starał się pomóc.
Z powyższych argumentów wynika, że prawdziwa przyjaźń w życiu człowieka jest możliwa. Zaufanie to fundament do pięknego domu, którym jest właśnie ona - ta jedyna i prawdziwa - przyjaźń.
3 3 3