Potrzebuje argumwnto do rozprawki czego nauczyli mnie bohaterowie kamieni na szaniec??
Do kazdego z bohaterow ( alek rudy zoska) potrzebne sa 2 cechy charakteru i zdarzenie do tej cechy rozwiniete na 3 linijki.
z gory dzieki
dam naj
czekam do godziny 23:00

3

Odpowiedzi

2010-02-25T22:02:31+01:00
Hej.
Każdy z bohaterów nauczył nas co to patriotyzm, przyjaźń, honor, sprawiedliwość, uczciwość.

Zośka - bardzo kochał swoją matkę, był do niej bardzo przywiązany: "Nigdzie nie czuł się tak dobrze, jak w domu, z nikim nie przyjaźnił się tak serdecznie, jak z matką." Miał wrodzony dar przywódcy, o typie przewodnika.

Alek - pomocny, zaradny, kochający rodzinę, a przede wszystkim matkę: "Alek do matki przywiązany był bardzo silnie i starał się usunąć z przed jej rąk każdy kłopot."

Rudy - także pomocny, uczuciowy, honorowy

W harcerstwie nauczyli się obowiązkowości, pracy w grupie, dyscypliny, przezwyciężenia słabości

To by było tyle ode mnie :) Pzdr
2010-02-25T22:10:16+01:00
Bohaterowie lektury "kamienie na szaniec
-sa ambitni,
- daza do zalozonych celow,
- powinni byc wzorem do nasladowania przez wspolczesna mlodziez,
- pracowitosc, odwaga, pomoc
- sklonnosc do oddania zycia za ojczyzne
- szacunek i milosc do rodzicow,
- ambitni, dobrze sie uczyli,
- pokazuja nam czym jest prawdziwa przyjazn
- inspiruja swoja postawa
- walcza przeciwko nieprzyjacielowi w MAlym Sabotazu,
- pokazali swiatu jak kochaja ojczyzne i jakimi wspanialymi sa ludzmi..

Zoska:
Był niebagatelnie odważny i stanowczy. Przykładem tego jest akcja pod Arsenałem, podczas której wyskakując zza muru i strzelając do dobrze ukrytego Niemca przełamał "impas w walce". Był doskonałym przywódcą. Chętnie go słuchano, posiadał dar skupiania na sobie uwagi i otoczenia.

Rudy:
wykazywał się zawsze opanowaniem i odwagą, a także uporem i niezłomnością. Trzeba wspomnieć, że nawet bestialsko torturowany przez gestapo nie wydał swoich przyjaciół.

Alek:
wierność przyjaciołom i ojczyźnie. Nie potrafił obojętnie patrzeć na czyjąś krzywdę i chętnie wszystkim pomagał. Dzięki temu zyskał sobie wielu przyjaciół, którzy cenili go i wiedzieli, że można na nim polegać.


mam nadzieje, ze pomoglam ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T22:11:11+01:00
Witaj
No to może zacznę od Rudego: był on honorowy, bohaterski i lojalny. Udowodnił to, gdy został złapany przez Niemców a następnie katowany w Alei Szucha. Wytrzymywał nawet największy ból zadawany przez przesłuchujących. Mimo, że traktowany był okrutnie nie wydał swoich przyjaciół i tym samym udowodnił, że potrafi dochować tajemnicy.

lub

Rudy szybko się uczył i dążył do wyznaczonego celu. Jako przykład mogę podać fragment z książki: "(...) Gdy w pewnym momencie zorientował się, że jest jedynym nie umiejącym tańczyć uczniem w klasie- szybko i z zaciętością zabrał się do nauki tańców i po trzech miesiącach stał się ku zdumieniu szkoły najlepszym tancerzem."

Alek:
Dał mi do zrozumienia, że popularność nie jest najważniejsza w życiu. Uświadomiłem to sobie, gdy brał udział w Akcji pod Arsenałem. Przecież on mógł dzięki niej zyskać popularność ale nie to było dla niego ważne tylko ważniejszy był jego kolega, którego miał "odbić".

Zośka:
Pokazał mi, jak ważna w życiu każdego człowieka powinna być rodzina. Zośka bardzo lubił przebywać i rozmawiać ze swoją matką i siostrą. Był z nimi bardzo zżyty i bardzo je szanował.

...... Pozdrawiam
1 5 1