Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T23:32:40+01:00
Scylla i Charybda-Scylla porwała tutaj i pożarła 6 ludzi Odysa. W końcu jednak dopłynięto na przyjazną wyspę, na której pasły się niezliczone stada bydła. Pomimo zakazu Odyseusza jego załoga zabiła kilka i zjadła, co wywołało gniew Heliosa, właściciela zwierząt. Wskutek tego po odpłynięciu zerwał się sztorm, który przeżył tylko itacki władca.

Trinacria - wyspa słońca -dopłyną do wyspy boga Słońca. Załoga była głodna i zabili kilka napotkanych na wyspie wołów. Wtem słońce się zaćmiło i rozszalała się taka burza, i wszystkie statki zatonęły. Ocalał tylko Odyseusz! Przez dziewięć dni walczył z nawałnicą. Fale wyrzuciły go na brzeg Rozbitka znalazła nimfa Kalipso. Karmiła go i poiła. Odyseusz wrócił do zdrowia. Był wspaniałym mężczyzną. Zawładnęła nim nimfa Kalipso. W ósmym roku miłosnej niewoli zjawił się nagle posłaniec bogów, Hermes. Oto zeus kazał mu wracać do rodzinnej ITAKI, do żony i syna. Kalipso dała mu zapasy na drogę. Odyseusz ruszył w drogę

Ogigia - wyspa Kalipso- Dotarł on na wyspę o nazwie Ogygia, na której mieszkała nimfa Kalipso, która zakochała się w nieznanym młodzieńcu. Nie pozwoliła mu mówić ani nawet myśleć o powrocie do ojczyzny. Tułacz spędził u niej około 8 lat, aż ku jego szczęściu Hermes obwieścił jej, że musi wypuścić podróżnika i pomóc mu w dotarciu do domu. Zgodziła się niechętnie, ale pozostała mu wierna i chętnie mu pomogła zbudować tratwę.
14 4 14