Przeprowadź wywiad z postacią, którą wybrałeś z lektury(do wyboru: mały książę, Antygona, Zemsta, Kamienie na szaniec, Opium w rosole, Dywizjon 303, Siłaczka, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela) . Pamiętaj, aby wypowiedzi były zgodne z tekstem literackim, co najmniej 6 pytań i 6 odpowiedzi... proszę, potrzebne bardzoo........ żeby do jutra już było... i z góry dziękuję;]

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-26T11:07:43+01:00
Wywiad z Aurelią ( Opium w rosole )
Dziennikarz : Witaj Aurelio ! Czy mógłbym zadać Ci parę pytań ?
Aurelia : Dzień dobry.Z miłą chęcią odp. na pańskie pytania.
Dziennikarz : Jak kiedyś wyglądały Twoje relacje z rodzicami ?
Aurelia : Kiedyś rodzice ciągle się kłócili i przebywanie z nimi nie było miłe. Żyłam w ciągłym stresie, w strachu ,że kłótnie moich rodziców przerodzą się w bójki i ,że ja na tym ucierpię. Moi rodzice często pracowali ,przez co rzadko ich widywałam. Wiem,że chcieli by niczego mi nie brakowało ,oraz abym nie chodziła głodna, ale nie potrafiłam tego docenić. Wcale nie chciałam najlepszej szynki ,czy coś słodkiego. Chciałam po prostu mieć rodziców przy sobie.
Dziennikarz : Teraz jest lepiej ?
Aurelia : Tak. Rodzice zrozumieli ,że chcę żyć w kochającej się rodzinie. Teraz wiedzą ,że nie zawsze pieniądze dają szczęście.
Dziennikarz :P Często spożywałaś posiłki w obcych domach. Czy sprawiało Ci to jakąkolwiek przyjemność ?
Aurelia : W moim domu nie panowała miła atmosfera, dlatego szukałam miejsca gdzie będzie miło i wszyscy będą tacy ,jacy chciałabym ,aby byli moi rodzice. Przebywanie w takim domu było miłe, lecz samo pójście i poproszenie o posiłek nie było przyjemnym doświadczeniem.
Dziennikarz : A jak dogadywałaś się z Kreską ?
Aurelia : Kreska była i jest taką moją bratnią duszą z którą mogę porozmawiać na każdy temat. Zawsze stara mi się pomóc gdy mam jakiś problem. Chociaż między nami jest duża różnica wieku ,nie przeszkadza nam to. Kochamy się i bardzo miło spędzamy ze sobą czas.
Dziennikarz : A relacje z Maćkiem ?
Aurelia : Nie były złe. Fajnie się z nim rozmawiało. Jedyny ojciec pracował i rzadko bywał w domu dlatego rzadko rozmawialiśmy. Maciek był jedynym mężczyzną z którym nigdy nie brakowało mi tematów do rozmowy.
Dziennikarz : Dziękuję za poświęcenie mi czasu.
Aurelia : Cała przyjemność po mojej stronie.
6 3 6
2010-02-26T11:13:06+01:00
Lektura pt.''Dywizjon 303''
A:(czyli tutaj początek twojego imienia) Witam.Nazywam się... i chciałam przeprowadzić z panem wywiad,pani Daszewski.Mogłabym zadać kilka pytań?
D:(tu jest Kazimierz Daszewski) Dzień dobry.Oczywiście.Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
A: Jakie kwalifikacje powinien mieć kandydat na pilota?
D:Przede wszystkim kandydat na pilota musi umieć sterować samolotem,w taki sposób,aby na każdym etapie lotu zachowane zostały właściwe procedury lotnicze.Pilot powinien posiadać dobry wzrok,uwaga i ostrożność również są bardzo ważne.Potrzebna jest również dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa,spostrzegawczość,szybki refleks.Najważniejszą cechą jest to,aby mieć wielką odwagę i poczucie odpowiedzialności.
A:Czy wszyscy lotnicy byli sobie bliscy?
D: Tak oczywiście jest to również bardzo ważne podczas lotu.Wówczas każdy może na siebie liczyć, a nawet każdy jest gotowy zginąć za swojego przyjaciela.Ja,Karubin, Zumbach,WÜnsche,Frantiszek,Urbanowicz na szczęście nie mieliśmy problemów z porozumiewanie się ze sobą.
A:W jakim był pan stanie podczas kiedy pana samolot został zestrzelony?
D: Byłem wtedy ciężko ranny.Moja twarz została poparzona gorącym olejem,a niektóre fragmenty ciała zostały wyrwane.To był naprawdę straszliwy stan,lecz mimo tego i tak wyzdrowiałem i uratowałem się.
A:Co wydarzyło się 11 września,gdy Dywizjon 303 odniósł najliczniejsze zwycięstwo?
D:Naprawdę warto to wydarzenie wspominać.Otóż owego dnia sześciu polskich myśliwców walczyło z dużą ilością niemieckich samolotów.Niemieccy piloci czyli wówczas przerażenie ,ponieważ ich bombowce zostały zestrzelane.Polacy wykorzystali ich strach i zaciekle ścigali ich samoloty.Właśnie wtedy nasz Dywizjon odniósł wielkie zwycięstwo.
A:Czy zginął ktoś podczas tej zaciekłej walki?
D:Niestety tak.Zginął porucznik Cebrzyński oraz sierżant Wojtowicz.Obaj walczyli mężnie,zwłaszcza sierżant Wojtowicz,który tuż przed śmiercią zestrzelił dwa meserszmity.
A:Bardzo dziękuję panu za udzielanie odpowiedzi.Do wiedzenia
D:Ja również dziękuję.Do widzenia.
9 4 9