Odpowiedzi

2010-02-26T11:47:20+01:00
Autorką książki Bracia Lwie serce jest Astrid Lindgren znana autorka powieści dla dzieci i mlodzieży. tematyka tej książki znacznie różni się od innych, których treść jest radosna i pelna humoru.
Tym razem nie jest to tylko cudowna książka dla dzieci, od której nie można się oderwać. To również książka dorosłych, która może nam powiedzieć, jak rozmawiać o bolesnych tematach z dziećmi. Dzieci mają prawo wiedzieć, że śmierć istnieje, i tak samo jak dorośli zasługują i potrzebują przede wszystkim szczerości.
jeden z bohaterów, Sucharek opowiada czytelnikom o śmierci Jonatana, swego brata wycinkami z gazet, nie potrafi bowiem ubrać owego wydarzenia we własne słowa. To Jonatan umarł pierwszy, ratując brata z płonącego domu. Chłopiec boi się samotności, brakuje mu Jonatana , którego podziwia , Jonatan jest dla niego drogowskazem i wierzy mu niemal bezgranicznie.

Jest to smutna opowieść, ale dostarcza wie;le prawdy o życiu i uczy, jak pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby.
22 4 22
2010-02-26T13:41:20+01:00
Powieść ,,Bracia Lwie Serce” jest bardzo trudną książką. Została napisana w roku 1973, jest to powieść przygodowa z elementami baśni. Jej autorką jest Astrid Lindgren (1907-2002), szwedzka autorka książek dla dzieci. Jej inne powieści to: ,,Pippi Pończoszanka”, ,,Dzieci z Bullerbyn”, ,,Dzieci z ulicy Awanturników”.
Na początku książka wzbudziła wiele kontrowersji, gdyż zawarte są w niej tematy śmierci. Są one jednak przedstawione w sposób inny, bardziej zrozumiały przez młodych czytelników.
Bohaterami książki są Karol i Jonatan Lew. Są oni braćmi. Nagle wybucha pożar u nich w domu. Jonatan uratował Karola, a sam zginął. Zostaje on przez innych nazwany Lwim Sercem.
Pewnego dnia do samotnego, obwiniającego się Karola przylatuje śnieżnobiała gołębica, zostawiając mu adres do Nangijali. Tam chłopcy przeżywają wiele przygód będąc razem.
Bardzo podobała mi się ta książka, była wzruszająca, pokazuje tematy ostateczne w miły sposób. Każdy prawdziwy czytelnik powinien przeczytać tą książkę.
18 4 18
2010-02-26T14:12:37+01:00
Autorką ksiazki pt.:Bracia Lwie Serce jest Astrid Lindgren. Jest to bardzo wzruszajaca ksiazka o dwoch braciach Lew-Jonatanie i Karolu,nazwanym Sucharkiem. Po smierci trafiają do pieknej krainy Nangijali.Wszystko zaczela sie od tego,że młodszy brat umiera na chorobę ktora podobna jest do gruźlicy.Jedna to najpierw Jonatan umiera ratujac swojego brata Sucharka z Nangijalie dręczy zły Tengil.Bracia muszą uratowac piekną krainę od okrutnego tyrana i postanawiaja to zrobic zmierzajac sie ze soimi lekami.Po raz kolejny dobroc zwycieza złu.
Gdy ksiazka Astrid Lindgren ukazala sie w ksiegarniach spotkała sie z zarzutami,iż nakłania ona do samobójstwa.Dorosły źle zinterpretował moment,kiedy chłopcy razem skaczą w przepasc.Za to zadne dziecko nie odebralo to w ten sposob jak dorosli.Dla dzieci to bylo aktem odwagi bohaterow ksiazki.
Wydaje mi sie,że bracia Jonatan i Sucharek mogą być dobrym tematem do rozmow z dziecmi o smierci.I mimo ze jej przesłanie jest pełne optymizmu,skłania do walki ze slabosciami i lekami.

nie moglam nic wymyslec innego mam nadzieje ze dobrze pozdrawiam :))
10 4 10