X. Jerzy Popiełuszko – Myśli z Jego nauczania:
Zadanie – wybierz jedną z myśli ks. Jerzego i napisz jakie znaczenie posiadają Jego słowa na nasze czasy i dla nas obecnie żyjących:
1. „Pomnażać dobro i zwyciężać zło, to dbać o godność dziecka Bożego, o godność swoją ludzką, życie trzeba przeżyć dobrze, bo jest tylko jedno”
2. „Dzisiaj przyznanie się w pracy czy w środowisku do Chrystusa, wymaga więcej odwagi niż przeciskanie się między złoczyńcami”
3. „Nie jesteśmy narodem tylko na dziś! Wiary i ideałów nie wolno sprzedawać, za przysłowiową miskę soczewicy, za stanowisko, większą pensję, czy możność studiów, czy awans społeczny. Bo kto łatwo sprzedaje ideały, jest o krok od sprzedania człowieka” por. Rdz 25, 29-34
4. „Planowana ateizacja i walka z Bogiem i tym co Boże, jest jednocześnie walką z wielkością i godnością człowieka, bo wielki jest człowiek, gdyż ma w sobie godność dziecka Bożego”
jak mozna to szybkooo:) pijne
w 10 zdanaich:))

1

Odpowiedzi

2009-04-15T23:12:39+02:00
„Dzisiaj przyznanie się w pracy czy w środowisku do Chrystusa, wymaga więcej odwagi niż przeciskanie się między złoczyńcami”
W czasach, w ktorych zyjemy wiara nie jest powodem do dumy. Tylko naprawde odwazni ludzie potrafia sie przyznac nie tylko do swojej religii, ale takze o swoich pogladow. Przebywanie wsrod złoczyncow jest o tyle latwiejsze, ze potem zostaje docenione przez srodowisko. Niestety, coraz czesciej sami do tego doprowadzamy. Powinnismy czesciej obnosic sie ze swoja wiara i przede wszystkim, nie wstydzic sie jej. Winnismy przyznawac sie do Boga, bo jesli sie kogos kocha, to nie powinno sie go wstydzic. Potepiajmy postepowanie złoczyncow, a nagradzajmy odwaznych w wierze. Jezeli nie wezmiemy sprawy w swoje rece, to doprowadzimy do sytuacji, ze nasze dzieci beda zyly w swiecie pelnym grzechu. Nie mozemy tez doprowadzic do degrengolady i zaprzepaszczenia zasad moralnych. Wazna tez powinna byczachowana, odpowiednia hierarchia wartosci, gdzie zło jest ponizane,a religia aprobowana.Musimy sluchac slow ks. Popiełuszki, ktory przemawia do nas znad grobu i daje nam do dzisiaj wskazowki jak dobrze zyc.