Jak najszybciej proszę!!!
Częstym zainteresowaniem współczesnych młodych ludzi jest muzyka. Co "daje" muzyka młodym ludziom? Jakie mogą być negatywne skutki słuchania pewnych rodzajów muzyki ? Jaką muzykę lubisz i dlaczego ?

proszę w formie takiego jakby wypracowania.
za najlepszą oczywiście Naj. ;]

najlepiej żeby było na wtorek !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T12:15:34+01:00
Muzyka daje młodym ludziom inspiracje. Jest także w formie uspokojenia .
Nie które rodzaje muzyki (np. rap w którym znajdują się wulgarne słowa ) mogą zmienić sposób bycia osoby która tą muzykę słucha. Osoba( najczęściej nieletnia) ta może zacząć kraść, wdawać się w bójki, pić alkohol, palić papierosy oraz brać narkotyki.
Ja najbardziej lubię muzykę typu pop (np. Miley Cyrus [tu możesz sobie też inną piosenkarkę wymienić])
. Opowiadają one o prawdziwych uczuciach.
1 5 1
2010-02-26T12:31:34+01:00
Podążając za słynnym przysłowiem "Muzyka łagodzi obyczaje" możemy stwierdzić iż muzyka wpływa na młodych ludzi bardzo dobrze, może stać się ich oazą i skarbnicą mądrości. Jednakże złe rozumowanie przekazu muzycznego może wywrzeć na młodych buntownikach także negatywne skutki. Tutaj nasuwa nam się myśl, że wszystko jest dla ludzi ale należy to dobrze rozumować. Nie zgodzę się z tym, że negatywne sktutki słuchania muzyki są przyczyną wybrania nieodpowiedniego gatunku muzycznego, tylko jego złym rozumowaniu. Każda muzyka niesie sobie w sobie pewien przekaz, który należy dobrze odczytać. Negatywne skutki złego odczytania przekazu jaki artysta zawiera w swojej muzyce może być wiele. Najpopularniejszym z nich jest chora obsesja na płaszczyźnie muzycznej i nie widzenie nic poza nią. Obesja może przerodzić się nawet w depresję jeśli jest ogromna, co jest spowodowane pragnieniem tylko muzyki. Należy pamiętać, że każde niezdrowe słuchanie muzyki może przerodzić się w coś niestosownego. Niezależnie czy będziemy darzyć ogromną sympatią twórczość Fryderyka Chopina czy też będziemy lubować się w tekstach Beyonce. Ja osobiście słucham całkowicie sprzecznej ze sobą muzyki, ponieważ jestem fanem Emienema, Grupy Operacyjnej i Dody. Fani jednego z powyższych artystów od razu definitywnie wykluczają możliwość fasyconowania się dalszą dwójką, co znaczy, że niestety i oni źle rozumieją muzykę, ponieważ niezależnie co dany artysta reprezentuje sobą czy rozpowszechnianie plagi wulgaryzmów czy też uwielbia róż i kicz to dla prawdziwego fana najbradziej powinna liczyć się muzyka, bo artyści pragną, aby indyfikować ich z muzyką, a nie z ich życiem prywatnym. Osobiście sądzę, że każdy z tych artystów swoją muzyką dostracza światu wiele radości, daje wiele do zrozumienia, relaksuje, a co najważniejsze niesie prosty przekaz.
1 5 1