Odpowiedzi

2009-10-18T14:09:20+02:00
W 1 wersie ewangeli św.Łukasza jest opisane nadajscie Jana Chszciela, św Łukasz opisuje Zwiastowanie Maryij czyli natchnienia przez ducha św poprzez anioła Gabriela, zaś potem gdy Maryja odwiedza Elżbiete .Nastepnie jest napisane o narodzinach Jana , a potem Jezusa.Proroctwo Symeona i Anny.
Jezus w światyni gdzie rozmawia z uczonymi jako 12 leti chłopczyk. Jan jako prorok ogłasza do nawrócenia. a tagrze o przyjsciu Mesjasza(Jezusa) .Uwiezienie Jana
2009-10-18T15:40:08+02:00
Św. Łukasz rozpoczyna Ewangelię od opisu zapowiedzi narodzenia syna Elżbiety i Zachariasza oraz zwiastowania Maryi przez archanioła Gabriela. Zaraz potem następuje relacja z narodzenia Jana, podczas którego Zachariasz odzyskuje zdolność mówienia (odebraną mu uprzednio przez Gabriela). Następnie czytamy o narodzeniu Jezusa i jego okolicznościach (jedyny tak dokładny opis w Biblii), obrzezaniu, a także o ofiarowaniu Syna Bożego w świątyni, podczas którego nastąpiło również spotkanie ze starcem Symeonem. Potem Święta Rodzina wróciła do Nazaretu. Dwanaście lat później zdarzyła się sytuacja, kiedy rodzice* Jezusa przez nieuwagę zostawili Go w Jerozolimie. Kiedy później znaleźli chłopca w świątyni, On powiedział im, że przecież powinni wiedzieć, iż dąży do przebywania w domu swego Ojca.
2 3 2