Na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedź na temat : ,, Bohater literacki z którym chętnie spędze wakacje " każdy punkt rozwiń w jednym akapicie. W celu zachowania spójności zastosuj synonimy , omówienia i zaimki .

1. Ogólna prezentacja postaci.
2.Opis wyglądu zewnętrznego.
3. Cech charakteru i osobowości.
4.uzdolnienia i zainteresowania.
5.Uzasadnienie wyboru postaci.

PS: Pilnie potrzebuje tego na jutro , chciałabym żebybył to Henryk Sienkiewicz , ale jeśli nie to może być ktoś inny. Z góry dzięki !

2

Odpowiedzi

2009-10-18T13:59:28+02:00
Bochater literacki z którym chcaiłabym spedzić wkacje to Bolesław Prus był to jego pseudonim pod którym pisał ksiażki naprawde miał na imię Aleksander Głowacki. Jego historia życia jest dość trudna poniewarz stracił Matke gdy miał 3 lata. Urodził się 20 sierpnia 1847.Trudna sytuacij rodzina zaczeła sie gdy stracił matke a zaś jego ojciec nie bardzo przejmował się dziecmi a w tym Aleksadrem .Tułał się po różnych domach. Na poczatku mieszkał u Babki ale ta też sie nim nie opiekowała , brakowało mu należytej opieki. W wieku 7 lat zamieszkał u Ciotki.Ciocia zawsze go wspierała wiec Aleksander zawsze wspominał ją czule.
W pózniejszym czasie gdy zaczoł pracować dla Kuriera warszawskiego nosił okulary , zapuscił brode i zawsze był elegancki w garniturze.
Od poacztku swego życia był osamotniony gdy stracił Matke nie mógł liczyć na ojca, a potem na Babke .Dopiero Ciotka dała mu to potzebną opieke.Nie czuł się dobrze gdy zdobywał sukcesy w szkole, zawsze marzył o studiowaniu w Petesburgu. W szkole był dobry z matematyki i z polskiego.Gdy zaczoł studia to na wydziale Matematyczno - fizycznym wiec nie marzył o pisaniu ksiażek.Był uzdolniony w przedmiotach scisłych ale tagrze w humanistycznych.Bolesław Prus jest bardzo ciekawą osobą bo gdyby nie problemy materialne nigdy nie przeczytalismy tak wspaniałe nowele jak Szkice weglem czy też Lalka.Przypadek sprawił że musiał zarabiać na rodzine piszac w gazetach.Lecz jego tragedie śmierć matki, potem w pózniejszym wieku samobójcza śmierć swego wychowanka Emila i 1907 jego brata.Sprawia że ta postać jest ciekawa.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-18T14:10:15+02:00
1 Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej. Zmarł 15 listopada 1916 w Vevey. Był jednym z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.
2 Był szczupły, wysoki, miał wąsa i brodę. Oczy i włosy brązowe.
3 Optymista, mądry, szczodry, inteligenty, z wyobraźnią.
4 Dziedziną jego sztuki była literatura. Napisał wiele ciekawych książek : Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski, Rodzina Połanieckich, Quo vadis, Krzyżacy, W pustyni i w puszczy.
5 Wybrałem tę postać, ponieważ bardzo mi zaimponowała, była autorem mojej ulubionej lektury. Chciałbym spędzić z nim wakacje. Wyruszylibyśmy w piękną krainę, gdzie ponosiła by nas wielka fantazja. Było by naprawdę ciekawie. Może nawet, napisalibyśmy wspólnie jakąś książkę, związaną z naszymi, pełnymi przygód wakacjami... Wiem, że to niestety niemożliwe, ale zawsze można sobie wyobrazić Henryka na wspólnych wakacjach. Już ni raz wyobrażałem sobie to zdarzenie. Były to najciekawsze wakacje w moim życiu. Jeszcze nigdy nie zwiedziłem tylu pięknych i ciekawych miejsc i nie przeżyłem tylu ciekawych przygód.
24 4 24