Odpowiedzi

2010-03-01T09:08:15+01:00
Bilbo Bagins głównej powieści Tolkiena "Hobbit". Czyli tam i spowrotem. Ma około 50 lat. Jego rodzicami byli Belledonna Tuk i Bungo Baggins. Mieszka w norce pod pagórkiem, Bilbo to kawaler. Posiada dość znaczny majątek.
Wygląd bochatera zmienia się w trakcje podrózy na początku Bilbo wygląda jak typowy hobbit. Ubiera się na kolorowo. Nie nosi butów, ponieważ jego stopy są pokrytetwardą podeszwą. Wzrost jego jest bardzo maly. Jego ciemna głowa jest bardzo kędzieżawa. Często palił fajkę i zawsze nosił ze soba hustkę. Już na początku wyprawy z krasnoludami wygląd Bilba ulega zmianie, ponieważ bohater zaklada na siebie płaszcz z kapturem. W trakcie przygód jego wygląd pogarsza się hobbit jest niekiedy przemoczony, brudny, traci guziki od kamizelki. Okazalej wygląda dopiero wtedy, gdy zakłada na siebie zbroję księcia elfów. Po powrocie do domu Bilbo wygląda już tak jak przed podróżą, z tą różnicą, że nosi złote guziki przy kamizelce.
Przed wyprawą Bilbo zachowuje się i myśli jak typowy hobbit. Lubił spokojne ułożone życie. Nie lubi przygód. Odznaczał się gościnnaścią. W momencie, gdy wyrusza na wyprawę ujawnaiją się jego niezbyt pozytywne cechy i zachowania. Ciągle narzekal, myśliał tylko o jedzieniu. Często zachowywał się lekkomyślnie narażając drużynę na niebezpieczeństwo. Po pewnym czasie jednak zaczęły ujawniać się bardzo pozytywne cechy. Był bardzo waleczny podczas walki, nigdy nie uciekał, tylko dzielnie zmagał się z wrogami. Również byl bardzo odważny, przykladem tego jest proba ukradnięcia sakiewki trolowi. Bilbo okazał się również miłosierny w tedy, gdy w podziemiach nie zabił Goluma. Bohater okazał się dużym sprytem, mówi o tym przygoda z beczkami i rozmowa ze smokiem.
Bilbo Bagins jest ciągle pozytywną postacią. Na początku zachowuje się dobrze, ale po powrocie jeszcze lepiej.

pozdro:)
1 5 1
2010-03-01T09:32:00+01:00
Głównym bohaterem powiesci pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem" J.R.R Tolkiena był Bilbo Baggins, ktory pochodził z bogatej rodziny. Bilbo był jedynakiem. Jego matka nazywala sie Belladona Tuk, a jego ojciec Bungo Baggins. Bilbo Baggins był skłonny do tycia. Jego ubrania były kolorowe. Hobbit nigdy nie zakładał butów, poniewaz jego stopy tak jak u wszystkich hobbitów nie przypominały ludzkich kończyn. Miały one twardą podeszwę i były porośnięte ciemnym włosem. Bilbo był bardzo niski i trochę przy kości. Cechowała go ogromna zwinnośc. Bohater dzięki swojemu pierścieniowi, któtego znalazł posiadał umiejętność bezszelestnego znikania. Dzięki tej umiejętności Bilbo nieraz uratował przyjaciół uwięzionych przez elfów leśnych. Bilbo w czasie wędrówki zmienił swój tryb życia z czego na początku był bardzo niezadowolony, gdyż cenił sobię komfort i lubił dobrze zjeść. Również podczas wyprawy nauczył się sam zdobywać pożywienie oraz stał się bardzo odważny i ostrożny. Bilbo bardzo się zmienił po tej podróży, ponieważ w przeszłości był przywiązany do swojego domu, pisał po powrocie też pamietnik o przezytych przygodach. Bohater książki był bardzo ciekawy i interesujący.


pozdrawiam:P
1 5 1