Czasami znajdujemy się w sytuacji, w której boimy się komuś pomóc, by nie narazić siebie na niebezpieczeństwo.Niektórzy sądzą że wtedy człowiek może się okazać tchórzem albo bohaterem.Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?
Napisz w minimum w 5 zdaniach [ może być więcej] i uzasadnij swoją opinię odpowiednimi przykładami z życia.

2

Odpowiedzi

2009-10-18T13:54:30+02:00
Jak najbardziej zgadam sie niestety z tym stwierdzeniem.
Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje pomocy to my sie boimy mu pomóc dlaczego bo jestesmy niestety zwykłymi tchórzami.
Boimy sie ze jezeli mu pomozemy to stracimy swoją dobrą opinie bo komuś pomoglismy.
Jeśli np.Mój kolega jest nowy w szkole nikogo nie zna i niky go nie lubi wyzywają go starsi biją on nas prosi o pomoc to sie od niego odwracamy dlaczego ?... bo sie boimy ze stacimy swoją opinie ze powiedzą na nas "ej tamten kolo pomugł temy nowemu...!!!
nie kolegujmy sie już z nim....
Wychodze z założenia ze naprawde człowiek jest zwykłym tvhórzem.:))
2009-10-18T13:56:01+02:00
Wyobraźmy sobie sytuację: jest ciemna noc, idziemy pustą ulicą, gdy na swojej drodze spotykamy kilku ubranych na ciemno mężczyzn, którzy szarpią bezbronną kobietę. Widzimy ten smutek w jej oczach, tą bezgłośną prośbę o pomoc. Napastnicy zauważają nas i krzyczą w naszą stronę, żebyśmy się nie gapili, bo i my oberwiemy. Ilu z nas w takiej sytuacji zdobyłoby się na odwagę i pomogło kobiecie? Kto z nas okazałby się tak silny, że nie zważając na to, iż nawet jeżeli uda nam się jej pomóc, to być może za kilka dni i my znajdziemy się na jej miejscu. Zapewne mała część osób mogłaby z pewnością powiedzieć: tak, pomógłbym tej kobiecie. Każdy z nas boi się i to jest naturalne. Wolimy nie mieszać się w sprawy innych, gdyż sami możemy później mieć problemy. Sam uważam, że w takiej sytuacji lepiej być tchórzem, niż zgrywać bohatera, po to by kilka dni później umrzeć z rąk mafii, czy innych terrorystów, którym utrudniliśmy pracę, a każdy kto zdobędzie się na odwagę powinien otrzymać zaszczytny i odpowiedni tytuł, który wyróżniałby go wśród innych ,,bohaterów", którzy są odważni tylko w sytuacjach, które im nie zagrażają.