Proszę te skutki połączyć w spójny tekst i dodać coś od siebie by ten tekst zajął około strony A4 dam tyle punktów najlepszemu co mam na koncie oczywiście prosze rozwinąć każdy z tych punktów jak możliwie się da pliss można dodać coś od siebie

Skutki trzęsienia ziemi
Pozytywne
× zmiany w ukształtowaniu powierzchni ziemi
× przyczyniają się do wybuchów wulkanów które dostarczają wielu surowców np. siarka, azot.

Negatywne
× lawiny i osunięcia warstw skalnych
× tsunami które gdy dociera do lądu niszczy doszczętnie całą linie brzegową
× wygięcia konstrukcji żelaznych
× doszczętne niszczenie budynków
× wielkie straty ludności
× pęknięcia skorupy ziemskiej

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T21:35:27+01:00
Skoro mowa ze od siebie to ok :)
Skutki trzęsień Ziemi w zależności od ich nasilenia są bardziej odczuwalne lub prawie wogóle. Nawet w tej chwili nie odczuwasz tego że Ziemia trześie się, jednak ruchy te ciągle występują i w dzisiejszych czasach zaczynają się nasilac coraz bardziej. Trzęsienia Ziemi powodują wiecej strat niż korzyści, więc człowiek zaczął je badać po to aby zminimalizować straty, jednak wciąż trwają badania.
Negatywnym skutkiem trzesienia Ziemi jest pęknięcie skorupy Ziemskiej, co pociąga za sobą wylew magmy , a w następnie wyttworzenie się wulkanów, które są źródłem żyznych gleb, oraz składnikiem do wyrobu pumeksu. Podczas tworzenia się wulkanów, do atmosfery wyrzucane są ogromne ilości pyłów i gazów trujących, ktore sa niebezpieczne dla nas jak i dla naszej Ziemi na której życjem. Trzęsienia Ziemi biorą swój pocątek w hipocentrum, gdzie ruchy płyt kontynentalnych wytwarzają ogrąmną siłe, która jest przekształcona w fale sejsmiczne. Najszybsza fala, która dotrze do powierzchni ziemi w określonym punkcie jest nazwana jako epicentrum (miejsce najsilniej odczuwanych trzesień ziemi). Fale sejsmiczne są bardzo niebzepieczne dla ludzi, gdyz powoduja straty w gospodarce. rodzinne domy, bloki ,wiezowce i inne budowle moga sie zawalić, akurat tam gdzie znajduja sie ludzie, powodujac straty w ludnosci cywilnej. W ostatnich czasach bardzo czesto słyszymy, o trzesieniach Ziemi i o ogromnych stratach w ludności, dlaczego akurat ludzie tam sie osiedlili?? Odpowiedz jest prosta, ludzie w poszukiwaniu jedzenia osiedlali sie na rzyznych glebach a takie wystepuja koło wulkanow. i uskoków tektonicznych. Nastepnym niebezpieczenstwem po falach sejmicznych jest tsunami czyli ogromna fala powodziowa powodujaca spustoszenie, wdzierając się w głab lądu, zbierając żniwa śmierci(troche przesadzilem z ta smiercia;p, musisz sobie jeszcze sprawdzic moje błedy bo pisałem z weny tworczej:Dpowodzenia :))