Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T21:56:42+01:00
Bohaterką noweli Stefana Żeromskiego pt.,,Siłaczka,, jest Stanisława Bozowska .Moim zdaniem odniosła zwycięstwo ,mimo wczesnej śmierci zdążyła zrealizować wytoczone sobie cele.Postaram się to udowodnić przytaczając odpowiednie argumenty .
Rozpocznę od przybliżenie życiorysu bohaterki.To młoda nauczycielka ,która po ukończeniu studiów rozpoczyna pracę na wsi ,realizując ideę nauczania ludzi z warstw najuboższych,upośledzonych społecznie .Żyła w trudnych warunkach materialnych .Poświęciła się całkowicie działalności i to podtrzymywało ją na duchu, była dzielna,Realizowała swoje postanowienia ,co nie wątpliwie przyniosło jej satysfakcję .
Przede wszystkim trzeba zauważyć ,że jej praca przynosiła efekty.Nauczyła dzieci wiejskie czytać ,rozmiłowała w lekturze część starszej młodzieży .Napisała podręcznik ,,Fizyka dla ludu,, ,który miał na celu objaśnienie chłopom rzeczywistości ,która ich otacza oraz pomoc. Na pewno pomogła w ten sposób wielu ludziom i zaczęli z innej perspektywy patrzeć na świat-mądrzej,poważniej,doroślej,ciekawiej i pozytywniej .
Stanisława Bozowska wypożyczała książki ,były one zestarzałe i i brudne ,co świadczy o ilości czytelników. Szerzyła oświatę wśród ludu odniosła sukces jednostkowy .Gdyby wszyscy postępowali tak jak ona kraj szybciej by się rozwijał i wszystkim żyło by się lepiej .Ona dokonywała rzeczy ,które dla niektórych są zbyt trudne,niemożliwe ,albo po prostu nie potrzebne ,bo nie każdy potrafi oddać swój czas na trudną naukę z najuboższymi .Stanisława jednak chciała poświęcić się tej żmudnej pracy i trzeba przyznać,że potrafiła zachęcić do nauki i rozbudzić ciekawość świata w ludziach .
Kolejnym argumentem jest to ,że za swoją pracę otrzymała szacunek od ludzi .Zostawiła po sobie dobre wspomnienia ,ludzie martwili się o nią w czasie choroby jak wynika z listu do końca zachowała dobry humor ,uczyła się i kupowała książki.
Uważam ,że Stasia wygrała swoje życie.Walcząc z trudnościami ,pokonując przeszkody stojące na drodze,żyjąc ubogo,wytrwale dążąc do celu,wykonując zadania wymagające cierpliwości i ogromnej siły .Po jej śmierci została wdzięczność ludzi .Udało się jej zainteresować nauką ludzi ,to jest nie wątpliwie sukces.