Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T17:23:30+01:00
Większość ludzi myśli, że towarzystwo ma na nas ogromny wpływ. To po części prawda. Trzeba być stanowczym, wyrażać swoją opinie i odmawiać, gdy nam proponują różnego rodzaju używki.
Niezawsze wybieramy odpowiednich znajomych, którzy palą lub piją oraz biorą narkotyki. Bardzo ważne jest to, aby wybrać tę dobrą drogę i powiedzieć "NIE". Od tej decyzji może zależeć nasza przyszłość, najczęściej jest tak, jeżeli już raz się spróbuje, później wpada się w nałóg i mamy przez to wiele problemów w szkole, z rodzicami oraz z własnym zdrowiem. Poznając nowych ludzi, chcemy przed nimi zaistnieć, czasami boimy się ich reakcji na nasz temat, że nas wyśmieją i po prostu im ulegamy. To ogromny błąd, gdyż będziemy tego żałować na pewno, a czasu, niestety, ale nie możemy cofnąć.
Identyczna sytuacja jest z kradzieżami, morderstwami i innymi przestępstwami. Koledzy mówią nam co mamy robić, a my to robimy, bo kolegi nie można zawieść. Oczywiście my zostajemy rozliczani z wykonanego czynu.
To nie jest popularna gra "Sajmon mówi", to nasze życie, mamy tylko jedno, szkoda byłoby je zmarnować przez znajomych. Nauczmy się mieć własne zdanie, powiedzmy "nie" i nie pakujmy się w dalsze kłopoty.