zad. 1- w imieniu przewodniczącego Szkolnego Koła Filozofów napisz podanie do dyrektora szkoły z prośbą o wyrażenie zgody na wygłoszenie wykładu pt.;,,Recepta na udane życie'' wg Marka Aureliuszazad.2- Napisz podanie z prośbą o przyjęcie do wybranej szkoł

Ps:Prace przesyłać na Priv ! a tu piszac ze sie wysłało czy cos to i tak dam NAJ!
PRACE NA ODWAL I SPAMY BEDE ZŁASZAŁA ADMINOWI!
TYLKO PIĄTKOWE PRACE!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T20:54:56+01:00
Zad 1

Szanowny Panie Dyrektorza!
Ja, jako przewodniczący Szkolnego Koła Filozofów, zwracam się z ogromną prośbą o wydanie zgody na na wygłoszenie wykładu pt. ,,Recepta na udane życie'' wg Marka Aureliusza.
Nasze koło działą prężnie w szkole już od 3 lat. Z dnia na dzień powieksza się grono naszych członków, co oznacza, ze rośnie zainteresowanie filozofią. Dla wielu osób filozofia kojarzy się z czymś trudnym do zrozumienia, ale można ją określić jako uwielbienie mądrości, która prowadzi do refleksją nad rzeczywistością.
Myślę, że temat wykładu zainteresuje wiele osób, bo przecież każdy z nas szuka złotego środka, który pozwoli mu przejść przez życie szczęśliwie, nie tracąc żadnego chwili na ulotnych poczynaniach.
Zaplanowałem termin wykładu na dzień 26 kwietnia, ponieważ właśnie tego dnia urodził się Marek Aureliusz. Oczywiście termin i dokładna data jest jeszcze do uzgodnienia.
Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
XY
Przewodniczący
Szkolnego Koła Filozofów

Zad 2
Lewy górny naroznik Twoje dane - imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer telefonu,
Prawy górny narożnik - miejscowość i data

Poniżej pośrodku - PODANIE
Niżej z lewej strony - Do Dyrekcji (tu podajesz szkołę)

Anna Kowalska
ul Zielona 3/4
90 - 800 Piechocice
tel 444-666-777

Podanie
Do Dyrektora
Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Warszawie


Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie w roku szkolnym 2010/2011 do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Warszawie o profilu biologiczno-chemicznym.
Prośbę swą motywuję tym, iż w bieżącym roku kończę gimnazjum o profilu biologiczno - chemicznym i chciałabym kontynuować naukę zgodnie z moimi zainteresowaniami. Pasjonuje mnie medycyna i w przyszłości chciałabym kontynuować naukę na studiach właśnie w tym kierunku. Porzeszenie wiedzy z zakresu biologii i chemi, na pewno ułatwi mi dostanie się na studia. Poza tym starowałam w wielu konkursach i olimpiadach z tych przedmiotów. Ostatnie największe moje osiągnięcie to zakwalifikowanie się do finałów na szczeblu wojewódzkim z bilogii.
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Anna Kowalska


3 4 3