Plisssss ! Napiszcie mi opowiadanie z tych punktów :

1.Odnalezienie zwierzęcia w kłopotach
2.Chęć pomocy i zawiadomienie Stasia
3.Znalezienie potrzebnych materiałów
4.Wysadzenie skał
5. Uwolnienie zwierzęcia

To jest przygoda Stasia i Nel z książki "W pustyni ..." Henryka Sienkiewicza

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T17:58:50+01:00
Ucieczka Stasia i Nel trwała juz wiele tygodni. Dzieci byy bardzo zmeczone, Nel chorowała, niemal co dzień spotykały je nowe przygody, z których kilka mogło zakończyć sie tragicznie.
Dzieci wciąż poruszały sie skalnym wawozem.Pewnego dnia drogę zagrodził im ogromny głaz, który chyba został oderwany od brzegu wawozu. Pomiędzy ścianą a oderwana skałą pozosta ł tylko waski przesmyk.. Saba, który wsunął sie w przesmyk, natychmiast się wycofał, bardzo się przestraszył. tajemnica została odkryta , gdy Kali wdrapał sie na skałe i w skalnej pułapce zobaczył słonia.Zwierzę nie miało żadnej możliwości oswobodzenia się.
Słoń był bardzo słaby, leżał na brzuchu i tylko z lekko poruszal trabą. okazał sie bardzo wychudzony. Już dawno obgryzł liście z drzew których mógł dosiegnąć.Staś chcial zastrzelić nieszczęsne zwierze, ale Nel nie dopusciła do tego. Wszyscy zaczęli znosic jedzenie dla zwierzaka. Słoń jadl ogromne ilości, strąki akacji, liscie i trawy.Kiedy zaspokoił pierwszy głod wstał, wtedy wszyscy zobaczyli jaki był wielki. Zwierz bardzo szybko przywiazal sie do Nel. Mogła bezpiecznie kołysać sie na jego trąbie. Spędzła z nim długie godziny.
Dzieki spotkaniu z Lindem, Staś miał już wystarczajaca ilość dynamitu, by wysadzić skałę i uwolnić słonia. Przygotował specjalna mine , wcisnął ją w szczelinę i podpalił. Skała rozsypała się na kawałki. Zwierze było wolne. Tego samego dnia Nel wyprowadziła słonia z pułapki. Olbrzym szedł za nia posłusznie niczym pies.
2010-02-26T19:17:06+01:00
Nez zauważyła, że pewien wygłodniały słoń nie może się wydostać, ponieważ uniemożliwiają mu to głazy. Nel pobiegła po Stasia, który na widok zwierzęcia nie na żarty się przeraził. Nakazał Kalemu by pozbierał dla niego dużo posiłków; owoców i liści. Potem Staś wpadł na świetny pomysł, który Nel spodobał się najbardziej. Skały zostanie wysadzone a zwierze wyszło i podróżowało razem z małymi podróżnikami. Nel była w siódmym niebie !