Odpowiedzi

2010-02-26T19:06:25+01:00
W końcu spełniło się marzenie Pinokia. Marzył o tym, żeby stać się prawdziwym chłopcem. Chciał mówić, śpiweać, skakać, tańczyć, i bawić sie, jak każde dziecko w jego wieku. Jego tata Dżepetto ożenił się z Wróżką. Potem zamieszkali w pięknym domu. Pinokiu rodzice kupili wszystkie przybory szkolne i dużo książek. Pinokio chodził do szkoły i poznał tam kolegów. Bawił się razem z nimi.
Minął rok szkolny. Zaczęły się wakacje. Ojciec Pinokia postanowił zabrać jego i swoją żonę nad jezioro. Chciał pokazać synowi, jak łowi się ryby. Podarował mu wędkę i poszli na pomost. Najpierw Dżepetto zarzucił wędkę, a po nim Pinokio. Natomiast Wróżka przyglądała się im w oddali. Nagle chłopiec poczuł, że coś szarpnęło jego wędkę. Po chwili zastanowienia wyciągnął wielkiego szczupaka. Pinokio powiedział, że zjedzą go na kolację. Dżepetto i synem rozpalili ognisko, a Wróżka przygotowała rybę. Kiedy już skończyli jeść to udali się do namiotu. Rano Pinokio obudził się pierwszy, a potem rodzice. Po paru minutach wszyscy się spakowali i wrócili do domu.
Tak skończyły się wakacje Pinokia. Nie mógł doczekać się następnego roku.

13 4 13
2010-02-26T19:17:45+01:00
Pinokio gdy stal sie chlopcem zaczol szukac pracy.szukal i szukal w gazetach i na ogloszeniach przez dlugi czas.po kilku dniach zobaczyl ulotke na ktorej pisalo:
''szukam pomocnika do sadzenia roslin,osoba ta powinna byc dobra i cierpliwa.praca odbywa sie codziennie od 10:00 do 16:00 z przerwa obiadowa.zaplata co tydzien ,cenato 20 cekinow''.
pinokio zglosil sie do tej pracy izaczal ja od nastempnego ranka.
byl bardzo zadowolony z nowej pracy...
10 4 10